Termal Kaplıcalar

Haymana Termal Apart

05.01.2023
33

Haymana termal apart alanlarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Türkiye’nin nezih bir kasabası olan Haymana’nın merkezinde bulunan, modern ve keyifli bir tatil ortamı sunan bir apart otelidir. Ankara’ya yakın bir konumda yer alan Haymana termal apart dikkatleri üzerine çekmektedir. Tam anlamıyla şifa kaynağı olarak karşımıza çıkan Haymana kaplıcalarıyla ön plana çıkıyor. Şifalı sularıyla adından sıklıkla söz ettiren Haymana; konuk severliğiyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak termal turizmin Haymana’da etkili bir düzeyde gelişim gösterdiğini ifade edebiliriz.

Haymana Hititler ve Romalılar döneminden bu yana etkili bir yerleşim yeri olan bir bölgedir. Frigyalılar’dan kalan tarihi eserleriyle de dikkatleri üzerine çeken Haymana, uzunca süreden bu yana termal turizm konusunda da iddialıdır. Ankara şehir merkezinde 72 km mesafede yer almaktadır. Bu ilçe; Gölbaşı, Cihanbeyli, Polatlı ile Kulu ilçelerine komşudur.

Haymana Termal Apart 1

Haymana Kaplıcaları Nerededir?

Platolar ve düzlüklerden oluşan bir coğrafi alana sahip olan Haymana, yer altından çıkan sıcak sularıyla her zaman popüler bir konumda bulunmaktadır. Ankara şehir merkezine sadece 1 buçuk saat mesafede yer almaktadır. Ayrıca Haymana; günü birlikte ziyaretlerin de yapılabildiği bir ilçe olarak ön plana çıkmaktadır. Haymana kaplıcaları söz konusu olduğu zaman termal apart tarzındaki konaklama tesisleri karşımıza çıkmaktadır. Misafirler tesisin yakınlarında bulunan alışveriş merkezlerine, restoranlara ve gece kulüplerine yürüyerek ile ulaşabilmektedir. Ayrıca yakın çevrede de araba kiralama, havaalanı transfer servisi, bisiklet kiralama hizmetleri sunulmaktadır.

Haymana termal apart tesisleri genellikle şehir merkezine yakın bir konumdadır. Bu yüzden ilçede yer alan apartlara pratik bir şekilde erişmek mümkün olmaktadır. Özellikle alternatif tıp konusunda Haymana kaplıcalarıyla uzunca süreden bu yana adından sıklıkla söz ettirmektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak Haymana kaplıcalarının şifa kaynağı olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Haymana Kaplıcaları Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Haymana kaplıcaları söz konusu olduğu zaman pek çok farklı hastalığa şifa olan termal sulardan söz edilmektedir. Özellikle cilt hastalıklarına iyi gelen bir şifalı suya sahiptir. Aynı zamanda Haymana bazı eklem hastalıklarına da iyi gelen kaplıcalarıyla ünlüdür.  Haymana kaplıcaları, sarfa kesesinden rahatsız olanlara özel alternatif tedavi uygulamaktadır.

Alternatif tedavi arayanlara özel fırsatlar sunmaktadır. Haymana termal apart tesisleri konforlu bir hizmet konusunda da etkili bir hizmet sunar. Her zaman konforlu bir tatil noktasında da kapsamlı seçenekli bir bölge olmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak termal turizm söz konusu olduğu zaman Haymana akla ilk gelen bölgeler arasında yer alır.

Haymana Termal Otel Fiyatları

Termal turizm açısından ideal bir yapıya sahip olan Haymana kaplıcaları bütçe dostu seçenekler sunabilen bir ilçe olarak da bilinmektedir. Haymana Termal Otel Fiyatları, ortalama kişi başı dahilinde konaklamalar için yaş, sezon ve gecelik konaklama paketlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Haymana kaplıcalarındaki şifalı suların içeriğinde bikarbonat ve kalsiyumun yanı sıra sodyum ve magnezyum yer almaktadır. Tine 44,5 derece sıcaklık değerine sahip olan bölgedeki termal suların Ph değeri de 6,8 civarındadır. Şifa konusunda Haymana kaplıcaların uzunca süreden bu yana ilgi görmeyi başarmaktadır.

Haymana Termal Apart Yorumları

Günümüz itibariyle romatizma başta olmak üzere doku ve eklem ağırsının giderildiğine dair olumlu yorumları bulunmaktadır. Aynı zamanda fıtık ve kireçleme sorunu gibi hastalıklara iyi gelen bir şifalı sudan söz edebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Amasya Termal Otel 5 Yıldızlı başlıklı makalemizde Amasya 5 Yıldızlı Termal Otel, amasya kaplıca oteli ve amasya termal hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com