Isparta İli Şifalı Suları ve Kaplıcaları

Isparta İli Şifalı Suları ve Kaplıcaları

Ekim 17, 2019 0 Yazar: admin

Isparta il sınırları içerisinde bulunan göller pek çok kişi tarafından bilinen ve oldukça ziyaretçisi olan yerlerden bir tanesidir. Isparta çevresinde bulunan göller aynı zamanda Isparta Şifalı suları da temsil ettiğinden bu bölge civarına Isparta Şifalı Su turizmi ön plana çıkarılmaktadır. Isparta genelinde bulunan şifalı sular birkaç ilçe civarında toplanmış olduğundan sizlere önemli olanları hatta tursitlerin en çok gittiği yerleri keşfederek bugün ki yazımızda açıkladık.

Contents

Isparta İli Şifalı Sular

Toto İçmesi

Isparta açıklarında 20 kilometre uzaklıkta bulunan ve Sütçüler ilçesine bağlı olan Toto İçmesi Isparta’nın en bilindik yerlerinden bir tanesidir. Kaplıca alanında bulunan şifalı suyunun mide ve bağırsak rahatsızlıklarını giderici özellikleri bulunduğundan ötürü birçok sağlık sorunu olan turistin bu bölgeyi ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Değirmendere İçmesi

Isparta Keçiborlu ilçesine yaklaşık olarak 2 kilometre uzaklıkta bulunan ve Değirmendere Acı Suyu olarak bilinen bu içme direkt olarak mide hastalıkları ile ilgilidir.

Kükürtlü Kaynar Suyu

Keçiborlu’ya 4 kilometre uzaklıkta bulunan ve Keçiborlu Kükürtlü Kaplıcası olarak bilinen Kükürtlü Kaynar Suyu etrafında bulunan zengin maden rezerverleri ile birlikte suyun şifasını ve sıcaklığını arttırmış olduğundan ılıca daha etkili hale gelmiştir. Romatizma ve cilt hastalıklarında yararlı olarak bilinmektedir.