Termal tesis seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Termal tesis seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Mayıs 31, 2018 0 Yazar: admin

Yer yüzünün bize sunduğu en şifalı kaynaklardan biri olan termal su günümüzde kurulan birçok tesis tarafından sizlerin kullanımına konfor ile bir araya getirilerek sunuluyor. Peki bu tesisler arasında seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

İlk olarak tesislerin iç imkanları. Birçok kaliteli hizmet sunan tesisin yanı sıra sadece bakımsız havuzlarda termal su sunak tesislerde bulunuyor. Bu kalitesiz tesisler hem sizlere konfordan uzak bir tatil sunacak hem de huzur bulmak, stresten uzaklaşmak için yapmak istediğiniz termal tatilde daha çok sinir ve stres içerisinde olmanıza neden olacaktır. O nedenle en önemli etkeniniz tesisin iç imkanları olmalıdır.

Termal oteller hangi imkanlara sahip olmalı?

  • Öncelikle mevsim şartlarına göre açık ve kapalı yüzme havuzları kesinlikle olmalı.
  • Termal havuzların yanı sıra spa, hamam, sauna vb. farklı hizmetler sizler açısından daha yorgunluk giderici olacaktır.
  • Tesislerdeki havuzların temizliği çok önemli. Birçok kişi tarafından kullanılacağı ve sıcak bir ortam olduğu için sağlık açısından çok daha titiz davranılması gerekiyor. Bunun için oteli daha önce kullanan müşteriler tarafından yapılan yorumlar sizlere büyük ölçüde yol gösterici olacaktır.
  • Termal imkanların yanısıra farklı aktiviteler olmalı. Gün boyu havuzda geçirmeyeceğinize göre kalan zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz farklı aktiviteler olmalı.
  • Eğer çocuklarınız ile birlikte gidecekseniz çocuk parkı, çocuk bakım hizmeti gibi imkanlar sizler için altın değerinde olacaktır. Çocuklarınız kulüpte eğlenirken siz de huzur içerisinde havuzunuzda dinlenebilirsiniz.
  • Profesyonel bir ekibi bulunmalı. Hem konaklama hizmetleri hem de sağlık imkanları için işini bilen profesyonel bir ekibi mutlaka olmalı.