Termal Kaplıcalar

Kızılcahamam Kaplıcaları Günübirlik Fiyatları

22.01.2023
21

Başkent Ankara il sınırları içinde birbirinden farklı özellikleri olan kentler yer alıyor. Her bir kentin kendisine has da bir karakteristiği yer alıyor. Nitekim o kentlerden bir tanesi de Ankara şehrinin kuzey kısmında yer alan Kızılcaham isimli ilçesidir. Bu yazıda da sizlere Kızılcahamam kaplıcaları günübirlik fiyatları hakkında bilgi verilecektir. Bilindiği gibi Kızılcaham şifalı termal suları ile ünlü olan bir şehirdir. Kent günümüzde alternatif turizmin de, sürdürülebilir turizmin de en en önemli kentleri arasında yer alır. Alanında haklı bir üne sahip olan yerleşim birimidir. Kent eski Ankara İstanbul karayolu üzerindedir. Şimdi otoyol yapılınca kent biraz içeride kalmış durumdadır. Kent temiz havası ile doğal güzellikleri ve muhteşem ormanları ile dikkat çeker.

Kızılcahamam Kaplıcaları Hakkında

Kızılcaham ülkemizin en eski kaplıca bölgelerinden olduğu için çok değişik kesimlerin beklentilerine hitap eden kaplıcalar vardır. Kaplıcalar bilindiği gibi şifalı suların olduğu alanlardır. Burada termal otel kapsamında içinde açık kapalı havuzlar olan, hamam sauna fitnes alanı turizm işletmeleri vardır. Bunun yanı sıra devremülk tarzında olan kaplıcaların olduğu yerler de yer alır. Bazı tesislerde şifalı sular otel odalarında yer alır. Bazılarının içlerinde de özel havuzlar vardır.

Kızılcahamam Kaplıcaları Günübirlik Fiyatları Nelere Göre Değişir?

Kızılcahamam kaplıcaları günübirlik fiyatları hakkında üstte verilen tüm bu bilgilerden sonra şöyle bir açıklama yapılabilir. Kente daha önce gelenlerin son derece iyi bildiği gibi kentin tam merkezinde Kızılcahamam Belediyesi tarafından işletilen küçük bir kaplıca vardır. Burada sadece gelen kişiler konaklama yapmadan şifalı sulardan faydalanır. Burada ücretler her yıl değişmekle beraber ortalama olarak kişi başı bugün için günübirlik 50 TL civarındadır. İki kişilik içinde özel mermer havuzu olan kabinlerin fiyatı ise 175 TL olup kişiler gün boyu bu ücreti ödeyip gece 24.00’a kadar kalabilirler. Bunun dışında otellerde günübirlik kaplıca sularından yararlanma fiyatları farklılık gösterir. Konaklamalı olduğunda ise genelde sistem her şey dahil biçimindedir. Burada da rakamlar sezonluk olarak değişir. Rakamlar ise 1000 TL ile 3000 TL arasında değişir.

Bir önceki yazımız olan Çiftehan Kaplıcaları Günübirlik başlıklı makalemizde çiftehan kaplıcaları günübirlik ve günübirlik hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com