Termal Kaplıcalar

Afyon’da Hangi Termal Otele Gidilir?

12.01.2023
20

Afyon’da hangi termal otele gidilir sorusu şifalı suları ile meşhur olan Afyon’da iyi bir termal deneyimi yaşamak isteyenler tarafından merak ediliyor. Afyon coğrafi konumu itibariyle şifalı termal sulara sahiptir ve bölgede pek çok termal otel seçeneği mevcut.

May Thermal Resort Spa

Afyon’da hangi termal otele gidilir sorusu için ilk cevaplardan birisi olan May Termal, masaj ve terapi kür programları ile birlikte çeşitli hastalıklara yönelik en iyi şekilde termal tedaviden yararlanmayı sağlıyor. 3 kapalı yüzme havuza sahip olan tesiste özellikle Türk hamamı kısmı yaz ve kış boyunca açık kalarak misafirlerine ideal bir deneyim sunuyor.

Budan Termal Otel

Afyon’da hangi termal otele gidilir sorusuna bir diğer yanıt Budan Termal olarak öne çıkıyor. Afyon merkezde yer alan tesiste olimpik boyutta yüzme havuzu da bulunuyor. Bunun yanında yaz aylarında açık olan kısımlarda su kaydırakları, çocuk havuzu ve tuz mağarası gibi alternatif eğlence seçenekleri de bulunuyor. Özellikle termal kür ve jakuzili havuzlarıyla birlikte misafirlerinin unutulmaz bir deneyim yaşamalarına yardımcı olan tesis tatil keyfini katlamaya odaklanmış durumda.

NG Afyon Termal

Afyon’da hangi termal otele gidilir sorusu için beğeni kazanan NG Termal, bölgenin en ünlü termal tesislerinden birisi. SPA ve Wellness merkezi de bulunan tesiste kadın ve erkeklerin ayrı ayrı kullandıkları açık termal havuzların yanında karma olarak kullanılabilen havuzlar da bulunuyor. SPA merkezine otel misafirleri ücretsiz şekilde giriş de yapabiliyor. Özellikle tesisin restoran kısmında da çok çeşitli yemekler sunulurken tatil keyfi de artıyor.

Akrones Thermal Hotel

Afyon merkezde yer alan bir diğer termal otel olan tesis 16 bin m2 alan üzerine kurulu ve ziyaretçilerine de ferah bir ziyaret deneyimi yaşatmayı başarıyor. Açık ve kapalı yüzme havuzlarının yanında termal havuzlar, kaydıraklı havuzlar ve çocuk havuzları da bulunuyor.

Afyonda Hangi Termal Otele Gidilir2

Afyonda Hangi Termal Otele Gidilir

Safran Termal Hotel

Termal ve SPA merkezi olarak faaliyet gösteren tesis misafirleri için eğlencelerle dolu zaman geçirmeyi vaat ediyor. Tesiste jakuzinin yanında çamur banyosu, tuz odası, hamam, şok havuzu ve kar çeşmesi gibi çok farklı olanaklar da bulunuyor. Termal tedavi için ise sunulan havuzlarda 68 derecede sıcaklıkta olan su misafirlerini bekliyor. Bu sayede başta romatizmal hastalıklar olmak üzere çeşitli hastalıklara karşı etkin bir tedavi şansı da elde edilebiliyor.

Korel Termal

Hem termal hem de SPA merkezi olarak faaliyet gösteren tesiste açık havuzların yanında ailelere özel banyo odaları da bulunuyor. Termal su odalara verilmediği için açık alanlarda kullanılması gerekiyor. Aynı zamanda tesiste yer alan fizik tedavi merkezinde de eklem ve kas rahatsızlığı olanlara yönelik kapsamlı termal tedaviler uygulanarak rahatsızlıkların geçmesi veya ağrılarının giderilmesi hedefleniyor.

Bir önceki yazımız olan Biga Termal Otel başlıklı makalemizde Biga Termal Otel ve Biga termal suyu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com