Termal Kaplıcalar

Armutlu Termal Apart

02.01.2023
38

Armutlu termal tesisleri doğa ile çevrelenmiş bir konumda bulunmaktadır. Kaplıcaya birden fazla kaynaktan termal su akışı olmaktadır. Suyunun sıcaklığı 57 dereceden başlamaktadır. 6,2 ile 6,5 arasındaki pH değeri ile asidik özellikli bir termal sudur. Akış hızı ortalama 10 lt/ sn’dir. Armutlu Termal Apart tesis bölgesinde 250 yatak kapasiteli bir tesis vardır. Türk hamamı, havuz ve lokanta hizmetleri verilmektedir.

Termal suyun mineral yoğunluğu 2100 ile 2421 mg arasında değişmektedir. Termomineral su sınıfına girmektedir. Bu nedenle hem banyo suyu hem de içme suyu olarak kullanılmaktadır. Termal su kaynakları çevresinde gereken önlemler alınmıştır. Ayrıca termal su buharının teneffüs edilmesi de sağlık için faydalıdır.

Radyoaktivite bakımından yüksek değerlere sahiptir. Termal tesislerinin yanı sıra, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve plajları ile de turistleri çekmekte olan güzide bir turizm merkezidir.

Armutlu Termal Apart 1

Armutlu Termal Suyu Hangi Hastalıklara İyi Gelmektedir?

Armutlu termal suyu vücutta yaşanan kireçlenmelere ve ağrılara iyi gelmektedir. Fıtık rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kas dokusu zedelenmeleri sonrasında iyileşme süresini kısaltarak tedaviyi hızlandırmaktadır. Romatizma ağrılarını hafifletmektedir ve romatizma tedavisinde destek olarak önerilmektedir. İnme ve çocuk felci gibi rahatsızlıkların rehabilitasyonundan kullanılmaktadır.

Kan akışını hızlandırarak dolaşım sistemi hastalıklarının önlenmesinde ve düzenlenmesinde etkilidir.  Ayrıca ameliyat sonrasında fiziksel rehabilitasyon süreçlerinde uygulanmaktadır ve tedavi süresini kısaltmaktadır.

Termal suyun içerdiği mineraller kan değerlerini düzenleyerek kemik ve doku gelişimini hızlandırmaktadır. Kemik ve diş yapısını güçlendirmektedir. Bu sayede osteoporoz gibi hastalıklara ve diş çürümelerine karşı direnç sağlamaktadır.

İdrar yollarındaki rahatsızlıklara iyi gelmektedir ve idrar yollarını temizlemektedir. Böylece boşaltım sistemi üzerinde arındırıcı bir etkiye sahiptir.

Banyo veya içme suyu olarak kullanılan termal su, sindirim sistemi üzerinde oldukça önemli iyileştirici etkilere sahiptir.

Teneffüs edilen termal su buharı, solunum sistemi üzerinde dolaylı olarak iyileştirici etkilere sahiptir.

Zihinsel yorgunluk ve zihinsel rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılmaktadır. Kişinin zihinsel ve fiziksel olarak dinçleşmesini sağlamaktadır.

Armutlu Termal Apart Nerededir?

Termal tesisleri, Yalova şehir merkezine 51 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Armutlu ilçe merkezine ise 4 kilometre mesafededir. Türkiye’de birinci derece önemli ve öncelikli kaplıcalar listesine dahildir.

Armutlu Termal Aparta Nasıl Gidilir?

Armutlu termal Apart, Yalova’nın denize kenarı olan Armutlu ilçesinde yer almaktadır. Deniz manzarası ile sunduğu kaplıca hizmeti ile ziyaretçiler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Yoğun nüfuslu İstanbul’a olan yakın konumu da bölge insanları tarafından tercih edilmesindeki başka bir etkendir. Mudanya ile olan deniz bağlantısı nedeniyle deniz üzerinden de ulaşımı sağlamak mümkündür. Armutlu denizi, kaplıcaları, tarihi ve doğal güzellikler ile görülmesi gereken bir turizm adresidir.

İstanbul’dan yola çıkan ziyaretçiler Yalova- Armutlu yolu üzerinden Armutlu termal tesislerine ulaşabilmektedir. Yalova il merkezinden Belediye seferleri ile de ulaşmak mümkündür. İstanbul- Yenikapı üzerinden deniz seferleri de yapılmaktadır. Hava yolu ile gelmek isteyen kişiler için en yakın havalimanı Bursa ve İstanbul’da yer almaktadır.

Armutlu Termal Apart Fiyatları Nedir?

Armutlu termal tesisleri ücretlendirmesinde, Armutlu Belediyesi takibinde fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Böylece fiyatlar her bütçeye uygundur. Standart ve süit oda hizmetlerinde kişi sayısına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Armutlu Termal Apart Yorumları

Armutlu Termal Apart, bütçe dostu bir şekilde hizmet veren bir termal tesistir. Ziyaretçilerine wifi ve klima olanaklarıyla her hizmeti sunmaktadır.  Ayrıca ulaşım için oldukça elverişli bir konumda bulunmaktadır. En konforlu ve kaliteli hizmeti vermektedir. Oda servisi hizmeti sağlamaktadır. Ünlü Armutlu İskelesi de yakın bir konumda bulunmaktadır. Bu nedenle Termal tesis ziyaretçileri kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çankırı Termal Otel başlıklı makalemizde Çankırı Termal Otel ve Çankırı termal otel fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com