Termal Kaplıcalar

Çiftehan Kaplıcaları Günübirlik

21.01.2023
21

Kaplıca tatili sağlık açısından faydalı olan tedavi amaçlı tercih edilen bir tatildir. Yüzey ve deniz kaynaklı sıcak su, çamur, ve mineral suların birleşimiyle oluşan özel tesislerdir. Şifa depolayacağınız Çiftehan kaplıcaları günübirlik tatillerinizde stresten uzak keyifli deneyimler yaşayabilirsiniz. Sıcak ikliminde eğlenme fırsatları yakalayıp, ister konaklamalı ister günübirlik keyifli deneyimler yaşayabilirsiniz. Bölgede otellerde monte tarzı havuzlar, su kaydırakları, tenis kortları ,mini golf etkinlikleri, kapalı yüzme havuzları  ve tiyatro salonları gibi çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Ayrıca buzul göller de bölgenin rağbet gören aktiviteleri içinde yer almaktadır.

Contents

Ulaşım Ve Konaklama Seçenekleri

Niğde il sınırları içerisinde yer alan Çiftehan kaplıcaları otelleri ulaşımı için birçok seçenek bulunmaktadır. Bu bölgeye en kolay ulaşımı hava yoluyla yapabilirsiniz. Uçak seyahati Çiftehan’a  ulaşmak için en kısa zamanda seyahat etmenizi sağlar. Bir diğer alternatif olarak otobüs seyahatini alternatif olarak düşünebilirsiniz. Türkiye’nin birçok ilinden Çiftehan’a giden otobüs seferleri mevcuttur. Taksi ve havaalanı transfer servisleri, turistlerin Çiftehan’a ulaşmalarına yardımcı olan güvenli ve hızlı seçeneklerdendir.

Çiftehan’ın yakınında oteller, pansiyonlar, villa ve apart oteller etkin turizm faaliyetleri için konaklama seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca doğa içerisinde yer alan kamp alanlarında da konaklamalı tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Kaplıcaların çevresinde tarihi mekanların bulunduğu lokanta, kafeterya ve publardan faydalanabileceğiniz Çiftehan kaplıcaları günübirlik tatil paketlerinden de yararlanabilirsiniz. Uygun fiyatlı konaklamalar ve günübirlik paketlerle konaklama seçenekleri mevcuttur. Bazı tesislerde spor aktiviteleriniz için tam donanımlı spor merkezleri de mevcuttur.

Kaplıcalardaki Günübirlik Etkinlikler

Çiftehan kaplıca günübirlik etkinlikler için çok polüler bir yerdir. Bölgede haftanın her günü kapalı mekanlarda düzenlenen yoga etkinliklerine katılabilirsiniz. Sağlıklı yaşam workshoplarıyla sağlıklı yaşam hakkında iletilen bilgilere ulaşabilirsiniz. Kaplıcalarda düzenlenen  günübirlik güneşlenme etkinlikleriyle doğru güneşlenme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir diğer alternatif olarakta doğa ortamında yapılan etkinlikler rağbet görmektedir.Orman yürüyüşleri, doğa içerisinde kurulan kamp alanlarında yapılan yoga seansları,şifalı su havuzları keyif alabileceğiniz tatil aktiviteleri içerisinde yer alıyor. Ayrıca kaplıcaların şifalı havuzlarına girip temiz ve serin sularında yüzme keyfinide deneyimleyebilirsiniz. Vücudunuza ve ruhunuza iyi gelecek aromatik masajlarla da dinlenip sifalanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kadın Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar başlıklı makalemizde kadın hastalıkları kaplıca ve kadın hastalıklarına iyi gelen kaplıcalar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com