Termal Kaplıcalar

Diz Kireçlenmesine İyi Gelen Kaplıcalar

04.01.2023
66

Diz kireçlenmesine iyi gelen kaplıcalar en sık rastlanan kireçlenme hastalığı için rahatlama ve şifa sunabilmektedir. Eklemlerde yer alan kemiklerin yüzeyleri ince yapıda kıkırdakla çevrili durumdadır. Söz konusu bu kıkırdaklar kemiklerin korunmasını sağlar ve kayganlık arttırıcı özellikler taşır. Ancak çeşitli etmenlere bağlı olarak görülen iltihaplanma ile bu doku zarar görür ve kireçlenme olarak bilinen durum oluşur.

Diz kireçlenmesi özellikle hareket kabiliyetini önemli ölçüde etkilediğinden tedavi edilmesi gerekmektedir. Bunun için de rahatlatıcı özellikleri ile kaplıca tedavisi tavsiye edilmektedir. Kaplıcaların şifalı suları ile birlikte kireçlenme olan bölgede rahatlama ve iyileşme görülebilir.

Afyonkarahisar Sandıklı Kaplıcaları

Diz kireçlenmesine iyi gelecek kaplıcalar arasında Sandıklı kaplıcaları ilk sırada yer alıyor. Sıcaklığı 42 ile 53 derece arasında değişen bu bölgenin suları kireçlenme üzerinde rahatlatıcı etki gösteriyor. Aynı zamanda bölgede çamur banyosu da oldukça etkilidir. Afyonkarahisar-Antalya karayolunun 65’inci kilometresinde yer alan kaplıcalara ulaşım da oldukça kolaydır.

Ankara Kızılcahamam Kaplıcaları

Diz kireçlenmesi kaplıca tedavisi için öne çıkan bir diğer kaplıca olan Ankara Kızılcahamam Kaplıcaları, Ankara’ya yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunuyor. Kireçlenme romatizma hastalıklarına dünyaca ünlü şifası bilinen bu kaplıcaların suları ideal girme sıcaklığı sayesinde de sıcaklık hassasiyeti olanlara da kolay kullanım avantajı veriyor.

Balıkesir Gönen Kaplıcaları

78 dereceyi bulabilen çok sıcak suları ile dikkat çeken Gönen kaplıcaları, hipertermal ve hipotonik maden suları ile birlikte başta diz kireçlenmesi olmak üzere pek çok rahatsızlığa iyi gelebiliyor. Diz kireçlenmesine iyi gelen kaplıca olmasının yanında karaciğer, böbrek ve kadın hastalıklarına kadar geniş bir yelpazede doğru sonuçlar vermeyi başarıyor.

Diz kireçlenmesine iyi gelen kaplıcalar

Diz kireçlenmesine iyi gelen kaplıcalar

Yalova Termal Kaplıcaları

Yalova şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 12 km olan bu kaplıcalar antik dönemlerden beri şifa dağıtmaya devam ediyor. Çok geniş araziye kurulu olan bu kaplıcalar 62 dereceyi bulabiliyor ve romatizmal hastalıklara karşı etkili olabiliyor. Bölgede aynı zamanda bulunan tarihi hamam ve yüzme havuzu da görülmeye değer özellikler taşıyor.

Bursa Oylat Kaplıcaları

Hem şifalı suları hem de doğa manzarası ile dikkat çeken Oylat kaplıcaları ideal sıcaklığı ile birlikte aşırı hassas yapıda olanların da gönül rahatlığıyla tercih edebileceği özellikler taşımayı başarıyor. Romatizmal hastalıklar başta olmak üzere metabolizmanızı güçlendirmek için de ideal çözümler sağlayabiliyor.

Ağrı Diyadin Kaplıcaları

Doğu Anadolu’nun en önemli şifa merkezlerinden olan Diyadin kaplıcaları diz kireçlenmesine iyi gelen kaplıcalar listesinde kendisine yer bulmayı başarıyor. Mineral oranı yüksek olan suları iltihaplara karşı iyi gelebiliyor. Ağrı şehir merkezine 60 km gibi görece yakın bir mesafede bulunması da kolay şekilde bölgeye erişim imkanı elde etmenizi sağlıyor. Bölgede aynı zamanda tarihsel saray ve kalıntılar da bulunduğundan bir taraftan şifa bulurken bir taraftan da tarihsel bir yolculuğa adım atma şansı bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Manyas Kaplıcaları başlıklı makalemizde Kaplıca suyu ve Manyas termal suyu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com