Emet Kaplıcaları

Emet Kaplıcaları

Mayıs 20, 2018 0 Yazar: admin

Emet Kaplıcalarının Faydaları

Kütahya ilinin Emet ilçesinde bulunan Emet Kaplıcaları, 1993 yılında Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla Emet ilçesinin ‘’Termal Turizm Merkezi’’ ilan edilmesiyle birlikte adını duyurmaya başlamıştır.  Bağırsak düzenleyici etkisi nedeniyle kabızlık olmak üzere Emet Kaplıcalarının faydaları;

 • Akne ve sivilce gibi cilt hastalıkları,
 • Mide hastalıkları,
 • Karaciğer hastalıkları,
 • Kadın hastalıkları,
 • Ruhsal hareket bozuklukları,
 • Sinir hastalıkları,
 • Kas iltihapları,
 • Safra kesesi hastalıkları,
 • Böbrek fonksiyonları düzelten etkisinden dolayı böbrek taşları,
 • Kronik spastik gibi farklı hastalıklar olarak açıklanmıştır.

Emet Kaplıcaları

Emet Kaplıcalarının Özellikleri

Emet Kaplıcalarının özellikleri İstanbul Üniversitesi bünyesinde hizmet veren Tıbbi Ekoloji ve Hidro-Klimataloji Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından yapılan araştırmalar sonunda açıklanmıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanan rapora göre kaplıca suları içeriğinde alkali, kalsiyum, sülfat, bikarbonat, mazgezyum bulunmaktadır.

Ayrıca hipotonik ve hipertermal özelliklere sahip olan termal su sıcaklığı 43 0C ile 48 0C arasında değişmektedir. Kaplıcalarda bulunan doğal yosun havuzların iltihabik hastalıklara iyi geldiği de kabul görmektedir.

Emet Kaplıcalarında Nerede Kalınır?

Termal Turizm Merkezi olarak bilinen Emet ilçesinde bulunan Emet Kaplıcalarında konaklamak isteyen misafirler hem bütçelerine hem de tarzlarına göre otel ya da apart daire otel tercih edebilmektedir.

Farklı kullanımları bir arada barındırma özelliği nedeniyle termal kent niteliklerine sahip olan Emet Kaplıcalarında yılın her ayında şifa dağıtmaktadır. Termal kentteki hamamlarda günü birlik gelen misafirlere de hizmet verilmektedir.

Emet Kaplıcalarında şifa bulmak isteyen misafirlerine konaklama hizmeti dışında açık termal havuz, kapalı yarı olimpik havuz, yürüyüş parkurları, anfi-tiyatro, yeşil alanlar, kır kahvesi, kafeterya, çay bahçesi, tenis kortu, basketbol ve futbol sahaları gibi farklı hizmetler sunularak dinlenebilmeleri için her türlü detay düşünülmüştür.

 • Tahtalı Göl Evleri
 • Borpark Otel

Emet Kaplıcaları

Emet Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Kütahya il merkezine 133 km uzaklıkta bulunan Emet Kapcılarına nasıl gidilir diye merak eden misafirler kaplıcalara karayolu ile ulaşım sağlayabileceği gibi demiryolu aracılığıyla da ulaşım sağlayabilmektedir.

Tren istasyonu Emet ilçe merkezine 46 km uzaklıkta olup, ilçenin birçok karayolu kesişim noktasında yer alması karayoluyla ulaşım açısından kolaylık sağlamaktadır.

Emet Kaplıcaları Balıkesir ili üzerinden Bandırma, İstanbul ile Çanakkale illerine karayoluyla bağlantı kurulabildiği gibi Eskişehir ili üzerinden Ankara ve İstanbul’a karayoluyla bağlantı kurulabilmektedir.

Emet Kaplıcaları Otel Fiyatları

Emet Kaplıca otel fiyatları için belirleyici en önemli kriter tesis konumu olmakla birlikte oda özellikleri ve ekstra hizmetlerde fiyatları etkilemektedir. Otel fiyatları ucuzladıkça sunulan konseptlerde verilen hizmetler azalmakta bu da misafirlere konsept dışındaki hizmetler için artı bir maliyete neden olabilmektedir.

Bu nedenle Emet Kaplıcalarına gitmeden önce tatil organizasyonu sırasında bütçe başta olmak üzere tatil beklentilerine göre otel özelliklerini belirlemek ek ücret ödemenin önüne geçebilmektedir.

Emet Apart Otel, belediye belgeli olan tesiste 34 tane apart ünitesi bulunmakta olup, 144 yatak kapasitesi, odalardaki termal banyo seçeneğiyle misafirlerine hizmet vermektedir. Konaklama ücretleri hakkında bilgi almak tesisle iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Emet Kaplıcaları Termal Otel & SPA, yarım pansiyon konseptinde hizmet vermekte olup; su kaydırağından spor alanlarına, restoranlardan bara kadar her türlü hizmet sunulmaktadır.  Otel Kütahya merkeze 90 km, Tavşanlı ilçesine 45 km ve Zafer Havaalanı’na 120 km uzaklıktadır.

Emet Kaplıcaları

Emet Kaplıcaları Yorumları

Emet Kaplıcaları yorumları tesislere yönelik yapılmış olup, misafirlerin memnuniyetlerini belirttikleri görülmektedir.

Aqua park keyfi…

Emet Kaplıcaları her şeyiyle çok güzeldi. Aqua park keyfi sayesinde çok eğlendik. Ayrıca termal havuzlar kendimizi daha enerji dolu hissetmemizi sağlarken, temiz olması harikaydı. Konum olarak da merkezi bir yerde olması ulaşım açısından avantaj sağlamakta ve personelin tüm misafirlere güler yüzleriyle ilgi göstermesi özel hissetmemizi sağladı.