Termal Kaplıcalar

Gökçeada Çamur Banyosu

25.01.2023
6

Gökçeada Çamur Banyosu son dönemlerde yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle çamur banyosunun pek çok cilt hastalığına ve romatizma gibi çeşitli sağlık sorunlarına iyi geldiğine inanılıyor. Gökçeada’nın Tuz Gölü içerisinde bulunan çamur banyosu, doğal bir oluşum olduğu için pek çok kişinin dikkatini çekiyor.

Sedef gibi cilt hastalıklarına olan yararlarından kaynaklı olarak tercih edildiği bilinen çamur banyosu, bölgedeki pek çok güzellik merkezinin de ilham kaynağı haline geliyor. Tamamen doğal bir oluşum olan çamurun sunduğu şifadan kaynaklanan pek çok kişi bölgeyi özellikle yaz mevsiminde ziyaret ediyor.

Gökçeada Tuz Gölü

Gökçeada Tuz Gölü, gerek turistik gezi, gerekse içerisindeki çamur banyosu için bölgenin en çok tercih edilen lokasyonlarından biridir. Tuz Gölü’nün 1 metreyi bulan derinliği yanı sıra, 1 kilometreyi bulan genişliği ile ülkemizin en önemli doğal oluşumlarından biri olduğunu da söylemek mümkündür.

Tamamen deniz suyu ve yağmur sularından oluşan gölün en önemli özelliğinden birisi de doğal çamurudur. Yaz mevsiminde göldeki suların buharlaşması ile birlik gölün yüzeyinde bembeyaz tuz tabakası kalmış oluyor. Bu manzara eşsiz bir güzellik sunmasının yanı sıra getirmiş olduğu şifalı özellikleri ile de bölgede oldukça dikkat çekiyor.

Gökçeada Tuz Gölü

Gökçeada Tuz Gölü

Gökçeada Tuz Gölü’nden çıkan doğal çamur siyah rengi ve kendine has kokusu ile biliniyor. Özellikle bölgeyi ziyaret eden turistlerin çamurun şifalı olduğunu düşünmesi, Gökçeada çamur banyosunun daha da tanınır bir hale gelmesini de sağlamıştır.

Çeşitli hastalıklara iyi geldiği düşünülen çamur banyosu, tüm vücuda sürülerek kolaylıkla uygulanabiliyor. Üstelik bölgeye yakın yerde yaşayan ziyaretçilerin düzenli olarak çamur kürü yaptığı da biliniyor.

Gökçeada Tuz Gölü Gezisi

Gökçeada Tuz Gölü gazisi sırasında çamur banyosu dışında yapabileceğiniz pek çok aktivite de sizleri beliyor. Özellikle bölgenin her mevsim kendine has bir manzarası olduğunu söylemek mümkündür. Bununla birlikte yaz mevsiminde bembeyaz tuz gölü üzerinde yürüyüş yaparak, eşsiz fotoğraf karelerine imzanızı atabilirsiniz.

Çamur banyosu da bölgeyi ziyaret eden kişilerin ilk seçimlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Bölgede doğal olarak oluşan çamurun içerisinde sağlıklı olduğu düşünülen ve pek çok hastalığa iyi gelen kükürt bulunuyor. İçerisinde bulunan bol miktardaki kükürt sayesinde cilt hastalıklarının doğal yöntemler ile geçmesine yardımcı olabilirsiniz.

Gökçeada Çamur Banyosu

Gökçeada Çamur Banyosu

Gökçeada çamur banyosu için gittiğinizde dilerseniz eşsiz Tuz Gölü manzarasında çadır kampı da yapabilirsiniz. Bölgede yaz mevsiminde çadır kampı yapan veya karavanı ile konaklayan pek çok turisti de görebilirsiniz.

Gökçeada civarında konaklamak için tercih edeceğiniz pek çok otel ve pansiyon da yer almaktadır. Aile konsepti ile hizmet veren pansiyonlarda kalarak Gökçeada çamur banyosu için uzun sürede bölgede konaklayabilirsiniz. Gökçeada ailecek kullanabileceğiniz çamur banyosu sağlığınız için tercih edebileceğiniz doğal bir tercihtir.

Bir önceki yazımız olan Ayaş Termal Apart Otelleri başlıklı makalemizde Ankara Ayaş Termal Apart Fiyatları, Ayaş Termal Apart ve Ayaş Termal Otel Günübirlik hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com