Ilıca Köyü Kaplıcaları

Ilıca Köyü Kaplıcaları

Ağustos 22, 2022 0 Yazar: editor

Yer altı su kaynakları açısından oldukça şanslı olan ılıca köyü kaplıcaları birçok hastalığın tedavisinde alternatif bir yöntem olarak kullanılıyor. Ilıca Köyü Kaplıcaları, kaplıca ve içmeleriyle termal turizmde oldukça önemli bir yer vardır. Hem yer altı kaynakları hem de doğal güzellikleri olan kaplıcaları birçok turist ziyaret ediyor. Yüksek sıcaklara sahip kaplıca suyu berrak, renksiz ve kokusuz olarak romatizmal ve eklem ağrılarında önemli faydası bulunuyor.

Ilıca Köyü Kaplıcaları Nerededir?

Ilıca Köyü Kaplıcaları Artvin ilimizin Şavşat ilçesi sınırları arasında yer alıyor. Şavşat ilçe merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta bulunan Ilıca Köyü’nde yer alan kaplıca Artvin’e ise 108 km uzak kalıyor. Ilıca Köyü Kaplıcaları ismini eski ismi Cinal olan Ilıca Köyü’nden alıyor. Yöre halkı tarafından sürekli olarak ziyaret edilen kaplıca romatizma hastalıklarına çok iyi geldiği belirtiliyor. Günümüzde bu tür hastalıkları olanlar şifa bulmak için bu kaplıcaları ziyaret ediyor.

Ilıca Köyü Kaplıcaları

Ilıca Köyü Kaplıcaları

Ilıca Köyü Otelleri

Hayalinizdeki tatili yaparken eklem ve romatizmal sorunlardan kurtulmak için Ilıca Köyü Kaplıcaları civarında birçok pansiyon ve otel bulunuyor. Termal turizm açısından da oldukça önemli bir yeri olan otellerde uzun süre tatil yapma şansınız bulunuyor. Kaplıca otelleri kişilerin hayallerindeki tatili sunmakla beraber sağlıklı bir yaşamın kapısını da açıyor. Sağlık sektöründe önemli bir yeri olan kaplıcalar şu problemlerin giderilmesinde etkili oluyor.

  • Felç,
  • Kemik problemleri,
  • Romatizma,
  • Kireçlenme,
  • Sinirsel kısıtlamalar,
  • Psikolojik problemler,

Yukarıda yer alan sağlık problemlerinde kaplıcalar bir şifa aracı olarak da kullanılıyor. Günümüzde Ilıca Köyü Kaplıcalarının bu özelliklerinden dolayı hem yurtiçinden hem yurtdışından turistler geliyor. Ilıca Köyü otellerinde tatil yaparken aynı zamanda bedeninizi de yenileme şansınız bulunuyor. Termal turizm cenneti olan Türkiye’ye olan ilgi giderek artıyor. Kış aylarında tatilcilerin önemli uğrak yeri olan Ilıca Köyü otelleri sıcak su kaynakları ve hizmetleri ile hem tatil hem de sağlık hizmeti sağlanıyor.

Ilıca Köyü Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Ilıca Köyü Kaplıcalarına gitmek isteyen kişiler hususi araç veya toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Toplu taşıma araçları ile kaplıcalara gitmek isteyenler Şavşat ilçe merkezinden kalkan Ilıca Köyü arabalarını tercih edebilirler. Gezi turları aracılığıyla kaplıcalara gelmek isteyenler de buraları ziyaret edebilirler. Kendi hususi aracıyla gelmek isteyenler ise Artvin il merkezinden veya Şavşat ilçesinden kaplıcalara ulaşım sağlayabilir.

Ilıca Köyü Kaplıcaları Fiyatları

Kaplıcalar konusunda oldukça büyük bir paya ve tecrübeye sahip Artvin, Ilıca Köyü Kaplıcaları ile birçok kesimin dikkatini çekiyor. Ilıca Köyü Kaplıcaları hem yaz hem kış aylarında birçok kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Şifalı su kaynakların yer aldığı Ilıca Kaplıcası civarında birçok sosyal tesis ve otel bulunuyor. Otel fiyatları tatilcilerin bütçelerine uygun olmaktadır. Özellikle gözlerden uzak bir yerde termal ve doğa turizmi yapmak isteyenler için Ilıca Köyü Kaplıcaları önemli bir seçenek oluyor.

Kaplıca bölgesinde yer alan otelleri tatilcilerin tam isteğine göre olup bir gece veya bir hafta konaklama yapabilirler. Ilıca Köyü Kaplıcaları bölgesinde yer alan oteller hakkında bilgi almak isteyenler internet üzerinden arama yapabilirler. Görülmesi gereken yerlere yakın olan otellere düşük fırsatlarla sahip olabilirsiniz.

Ilıca Köyü Kaplıcaları Yorumları

Ilıca Köyü Kaplıcalarını ziyaret eden kişilerin yöre hakkında olumlu görüşlerde bulunmaktadır. Her sene Ilıca Köyü Kaplıcalarını ziyaret eden kişiler huzurlu, dinlenmiş ve memnun bir şekilde geri dönüyorlar. Termal kaplıcalar ve doğa yapısı dışında ziyaretçiler yemeklerden memnun kalıyor. Temiz doğa harikasıyla herkesin ziyaret etmesi önemli yerlerden bir tanesidir.