Termal Kaplıcalar

Manyas Kaplıcaları

11.01.2023
40

Manyas termal tesisleri, yakın zamanlarda termal kaynak keşfi ile beraber kullanıma açılan bir tesistir. Termal suyun içeriklerinden dolayı oligometalik şifalı su sınıfına girmektedir. Yüksek kalsiyum oranına sahip bir termal sudur. Düşük kükürt oranına sahiptir. Bu nedenle içilebilecek bir termomineral sudur. Günümüzde 6 kaynaktan termal su akışı olmaktadır. Manyas Kaplıcaları termal suyu, 40 derece ile 50 derece arasında sıcaklıklardadır.

Manyas Kaplıcalarında gömme banyodan elektronik aletlere kadar her şey mevcuttur. Odalarda termal su erişimi vardır. Kaplıca hizmetlerinin yanı sıra spor salonu, bar, market, restoran, kafeterya ve internet hizmetleri de sağlanmaktadır. Ayrıca Türk hamamı, sauna ve jakuzi de olan hizmetler arasındadır.

Manyas Kaplicalari 1

Manyas Kaplıcaları Termal Suyu Hangi Hastalıklara İyi Gelmektedir?

İçilebilir bir termal su olması sebebiyle doğrudan içilerek tüketilebilmektedir. İçilen termal su, sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisine, mide ağrılarına iyi gelmektedir. Aynı zamanda böbrek taşlarının düşürülmesinde de rol almaktadır. Manyas Kaplıcaları suyu banyo yapmak insan sağlığını etkileyen pek çok rahatsızlık üzerinde etkilidir. Banyo ile cilde temas eden termal su, cilt hastalıklarının çoğuna iyi gelmektedir. Kuru ciltlerin nemlenmesini ve gençleşmesini sağlamaktadır. Ciltteki güneş yanığı, sivilce ve sivilce izlerine iyi gelmektedir.

Romatizmanın sebep olduğu ağrıların hafifletilmesinde ve tedavi sürecinde kullanılmaktadır. Manyas termal suyu, yüksek oranda kalsiyum içermesi nedeniyle kemik gelişimi ve büyüme için oldukça faydalıdır. Kemiklerde meydana gelen rahatsızlıkların tedavisinde bu nedenle oldukça faydalıdır. Ayrıca kemik erimesi gibi rahatsızlıkların önlenmesine ve vücuttaki kalsiyum değerlerinin düzenlenmesinde etkilidir.

Kadınlarda görülen dönemsel adet ağrılarına ve menopoz rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Kısırlık tedavisinde uygulanan destekleyici bir yöntemdir.

Stres, yorgunluk gibi zihinsel hastalıklar insan sağlığı üzerinde oldukça etkili olmaktadır. Bu nedenle kesinlikle hafifletecek ve iyileştirecek adımlar atılmalıdır. Kaplıca suyu, zihinsel rahatsızlıklar üzerinde yatıştırıcı ve iyileştirici etkilere sahiptir. Zihinsel yüklerden kurtularak daha dingin ve motive bir hayat yaşamaya olanak sağlamaktadır.

Manyas Kaplıcaları Nerededir?

Manyas, Balıkesir’in kuş cenneti ile de bilinen ilçesidir. İlçenin kuş cenneti dışında bir başka güzelliği de kaplıcalarıdır. Bu açıdan Manyas tarihi ve doğal güzellikleriyle beraber kaplıcaları ile de ilgi çeken bir turizm merkezidir.

Kaplıca, Manyas ilçe merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bulunduğu yer Manyas ilçesine bağlı Kızık Köy- İbrahim Tepe Mevkii’dir.

Manyas Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Manyas kaplıcalarına ulaşım sağlamak için pek çok yol vardır ve ulaşım için oldukça elverişlidir. Kara yolu üzerinden toplu taşıma ile gitmek isteyen kişilerin şehir içindeki Manyas arabalarına binmeleri gerekmektedir. Manyas’tan kaplıca bölgesine gitmek oldukça kısa sürmektedir. İlçede kaplıca bölgesine giden araçlar bulunmaktadır.

Manyas’a deniz yolu ile de ulaşım sağlamak mümkündür. Balıkesir’in hem Ege Denizi’ne hem de Marmara’ya kıyısı bulunmaktadır. Balıkesir’e geldikten sonra yine aynı şekilde Manyas otobüsleri ile kaplıcalara gitmek mümkündür. Hava yolu ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler kolaylıkla Manyas’a ulaşabilmektedir. Balıkesir’de havalimanı mevcuttur.

Manyas Kaplıcaları Fiyatları Nedir?

Manyas Kaplıcalarında fiyatlar bazı faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Standart odalar ile beraber süit oda hizmetleri mevcuttur. Oda türüne göre fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Fiyatlar yoğunluğa göre mevsimsel olarak da değişiklik gösterebilmektedir. Yoğun dönemlerde fiyatlarda artış gözlenmektedir. Ancak her bütçeye uygun hizmet edebilmek adına çeşitli hizmetler sağlanmaktadır.

Manyas Kaplıcaları Yorumları

Doğanın güzelliği ile kaplıca rahatlığını bir araya getiren bir termal tesistir. Yakın zamanlarda kullanıma açılması nedeniyle her şey oldukça konforlu ve yenidir. Personeller oldukça kibar bir şekilde yardımcı olmaktadır. Ortam yemiz ve hijyeniktir. Odalarda gömme banyolar bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ladik Kaplıcaları başlıklı makalemizde Ladik Kaplıcaları ve Ladik Kaplıcası hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com