Termal Kaplıcalar

Boyun Fıtığına İyi Gelen Kaplıcalar

25.01.2023
10

Boyun fıtığına iyi gelen kaplıcalar ile birlikte sık görülen bu rahatsızlığa karşı şifa bulabilirsiniz. Özellikle belirli bir yaş sonrasında sık görülen fıtık rahatsızlıklarından olan boyun fıtığı için kaplıca suları yararlı etki gösterecektir.

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları / Afyon

Boyun fıtığına iyi gelen kaplıcalar arasında öne çıkan Hüdai kaplıcaları 72 derecelik suları ile birlikte fıtık için rahatlatıcı etki gösteriyor. Aynı zamanda tesiste çamurlu su da bulunuyor ve çamur tedavisi de yine fıtık rahatsızlığında etkili sonuçlar verebiliyor. Kadın ve erkeklere ayrı bölümlerde hizmet veren tesiste sadece fıtık değil aynı zamanda romatizmal hastalıklar, tenden zedelenmesi, kas ağrıları, kireçlenme gibi farklı rahatsızlıklar için de şifa sunuluyor.

Termal Kaplıcaları / Yalova

Boyun fıtığına iyi gelen kaplıcalar Yalova’da da bulunuyor. Merkeze yaklaşık olarak 12 km uzaklıkta olan bu kaplıcalar sülfat ve florür açısından zengin oluşları ile birlikte boyun fıtığının iyileşmesinde ve ağrılarının azalmasında etkili olabiliyor. Suların sıcaklığı yaklaşık olarak 62 dereceye kadar çıkabiliyor. Bunun yanında mide ve bağırsak sorunları, romatizmal hastalıklar, idrar yolları ve safta kesesi taşları, ameliyat sonrasında oluşmuş yaralar gibi farklı rahatsızlıklara da kaplıcanın suları iyi gelebiliyor.

Boyun Fitigina Iyi Gelen Kaplicalar3

Oylat Kaplıcası / Bursa

Bursa merkeze 27 km uzaklıkta bulunan tesis doğayla iç içe oluşuyla keyifli bir termal tatil geçirmenizi de mümkün kılıyor. Özellikle şifa açısından çok yararlı olarak bilinen tesis başta boyun fıtığı olmak üzere sinir ağrıları, siyatik, romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları, reflü gibi rahatsızlıklar için de ziyaret ediliyor. Termal suların sıcaklığı ise herkesin rahatlıkla girebileceği 40 derecede bulunuyor.

Kızılcahamam Kaplıcaları / Ankara

Boyun fıtığına iyi gelen kaplıcalar arasında öne çıkan bir diğer bölge olan Ankara da uzun yıllar boyunca şifalı suları ile tercih ediliyor. Kaplıcadaki sular tam bir şifa deposu oldukları için boyun fıtığı olanların yanında metabolizma hastalıkları, mide ve bağırsak sorunları, dolaşım bozuklukları gibi rahatsızlık yaşayanlar tarafından da tercih ediliyor. Su ısısı ise ortalama 47 – 44 derece aralığında bulunuyor.

Ilıca Kaplıcaları / Çeşme

Yaz tatilleri ile akla gelmesine rağmen Çeşme şifalı suları nedeniyle termal tatil için de tercih ediliyor. Özellikle tesisin denize yakın olması deniz tatili yapma fırsatı da veriyor. Boyun fıtığı başta olmak üzere farklı fıtık rahatsızlıkları için de iyi gelecek özellikler taşıyan bu kaplıcalar, sindirim sistemi rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları için de şifalı etki gösterebiliyor.

Gönen Kaplıcası / Balıkesir

Başta kireçlenme ve fıtık sorunları olmak üzere sinir ve damar sıkışmalarına iyi gelen kaplıcalar arasında bulunan bu tesisin suları sodyum ve sülfat açısından son derece zengin. Bu sayede de fıtık tedavinizde rahatlamanız için uygun su koşulları sağlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Didim Kaplıcaları başlıklı makalemizde Didim kaplıcaları, Didim termal kaplıcaları ve kaplicalar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com