Ekşidere Gençlik İçmeleri Kaplıcaları

Ekşidere Gençlik İçmeleri Kaplıcaları

Ağustos 13, 2022 0 Yazar: editor

Ekşidere kaplıcaları, oldukça rağbet gören ve ilgi çeken şifalı su kaynakları ile hem yerli hem yabancı turistlerin akınına uğruyor. Ekşidere gençlik içmeleri kaplıcaları son dönemde yakaladığı yükseliş trendi ile birlikte herkesin görmesi gereken bir yer.

Ekşidere Gençlik İçmeleri Kaplıcaları Nerededir?

Ekşidere gençlik içmeleri kaplıcaları, Balıkesir ilinde bulunmaktadır. Balıkesir ilinin Gönen ilçesi Ekşidere mahallesinde yer alan kaplıcalar, Ekşidere merkezinin 2 kilometre kadar güneybatısında bulunmaktadır. Kaplıcaların Gönen ilçe merkezine uzaklığı ise 13 kilometre kadardır.

Ekşidere Gençlik İçmeleri Otelleri

Ekşidere’de bulunan kaplıcalar sayesinde yoğun turist akını bölgede çok sayıda otel ve konaklama merkezinin bulunmasına yol açmıştır. Kaplıcaları ziyarete gidip gezmek isteyen yerli ve yabancı turistler için konaklama imkanları oldukça geniştir. İlkin Bülbül yuvası adı altında apart daireler bulunmaktadır. 6 odalı mini bir apart olan Bülbül Yuvası tesislerinde bir odada bulunması gereken tüm özellikler bulunur.

Mutfak, yatak odası, salon, kalorifer, televizyon ve her odada WC imkânı ile huzur içinde tatil geçirmek isteyen herkes memnun olur. 3 kişilik odalar turistlerin hizmetinde faaliyet vermektedir. Buna ek olarak bölgede bir de lüks kanarya evleri adı altında bir konaklama tesisi bulunur. Bu tesis apartlara göre nispeten daha lüks ve küvetli 3 kişilik odalara sahip butik evlerden oluşmaktadır.

Beyaz evler adı verilen bir başka tesis ise daha büyük ve geniş ailelere hizmet vermekte olup yaklaşık 5 yataklı odalara sahiptir. Tüm bu tesisler kaplıcaların yanı sıra doğa ile iç içe huzurlu ve güvenli bir tatil imkânı sunar. Bir de ekşidere gençlik içmeleri bölgesinde bulunan sosyal tesisler bulunmaktadır. Bu tesisler yemek, ortak salon, gezi gibi tüm imkanları içinde barındıran ve çok sayıda odası ile misafirlerini ağırlayan, bölgenin ticaret odasının da katkısı ile oluşturulmuş bir konaklama merkezidir.

Ekşidere Gençlik İçmeleri Kaplıcaları

Ekşidere Gençlik İçmeleri Kaplıcaları

Ekşidere Gençlik İçmeleri Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Ulaşım konusunda Ekşidere Gençlik İçmeleri Kaplıcaları oldukça kolay bir seyahat ile ulaşılabilecek bir bölgede yer alırlar. Google haritalar ile diğer harita ve navigasyon uygulamaları doğru ve güvenilir bir şekilde bölgeye ulaşımınızı sağlar.

Bölge Gönen ilçe merkezinde araçla yaklaşık on dakikalık bir mesafededir. Ekşidere mahallesinin ise iki kilometre kadar dışında kalmaktadır. Ulaşım oldukça rahattır. Bölgeye ilçe servisleri yahut otobüsler ile gidilebilmektedir. Asfalt yolları sayesinde özel aracınız ile de bölgeye seyahat edebilme imkânı bulunur.

Ekşidere Gençlik İçmeleri Kaplıcaları Fiyatları

Bölgede bulunan çok sayıdaki konaklama tesisi sizlere nispeten uygun fiyatlı bir konaklama imkânı sunar. Yaklaşık üçer kişilik odalardan beşer altışar kişilik odalara kadar farklılaşan tesisler apart şeklinde yapılanmıştır. Bununla birlikte günlük yiyecek ve temel ihtiyaçları karşılama ücretleri de uygundur. Bölgede sosyal tesisler bulunmakta olup fiyat performans açısından en uygun ve en karlı hizmet sosyal tesisler tarafından sunulmaktadır.

Ekşidere Gençlik İçmeleri Kaplıcaları Yorumları

Bölgeye giden çoğu turist gerek bölgenin doğal güzelliklerinden gerekse de bölgedeki konaklama imkanlarından oldukça memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Ücretsiz birçok hizmetin yanı sıra bölge halkının turizm faaliyetlerine olan olumlu yaklaşımları ve hizmetleri ile birlikte bölge güzide bir turistik belde haline gelmiştir.

Doğal güzellikleri ve ılıman havası ile şifa içeren kaplıcaları sayesinde her kesimden ve her yaştan insanın huzurla kafa dinleyip stresten uzaklaşabileceği, sakin bir tatil geçirebilecekleri yer olarak görülür. Ortopedik ve romatizmal hastalıkların yanı sıra idrar yolu rahatsızlıkları ile kadın hastalıklarından mustarip olan kişiler, kaplıcalardan oldukça memnun kalmış ve hayat kalitelerini yükselterek ayrılmışlardır.