Termal Kaplıcalar

Hamamyağı Kaplıcaları Samsun Ladik

24.12.2022
52

Hamamyağı kaplıcaları Samsun ilinin Ladik ilçesine 13 km uzaklıkta yer alan doğal termal su kaplıcasıdır. Bölgede ortaya çıkan termal su mineral açısından oldukça zengindir.

Samsun, Türkiyenin Kuzeydoğu bölgesinde yer alan bir şehirdir. Şehir, Doğu Karadeniz Bölgesinin en önemli şehirlerinden biri olarak görülür. Şehirde, özellikle Çarşamba ve Terme bölgesinde yüzlerce yıllık tarihi geçmişi vardır. Bu tarihi geçmişin yanı sıra, şehir aynı zamanda güzel doğasıyla da dikkat çekmektedir.

Hamamyağı kaplıcaları 36-37 derece sıcaklığa sahiptir. Bu sıcaklık vücut ısısına eşittir ve fiziksel yorgunluk, eklem ağrıları, kas hastalıkları gibi birçok hastalığa olumlu etkisi vardır. Ayrıca kronik romatizma, nevralji ve nevrit gibi rahatsızlılara sahip kişiler tedavi amacıyla bu kaplıcaları ziyaret etmektedir.

Contents

Hamamyağı Kaplıca Otelleri

Hamamyağı kaplıca bölgesinde Ladik Hamamayağı Termal Tesisleri ve Hilas Thermal Resort SPA & Aquapark tesisi bulunmaktadır.

Hilas Termal Otel konuklarına termal havuz ve aqua park, aile banyoları hizmetleri sunmaktadır. Ayırca kil maskesi, el ve ayak bakımı, klasik masaj, aromaterapi masajı ve kulak bakımı  Hilas Termal Otel güzel bir tatil bekleyen herkes için önerilen bir tesistir.

Hilas Thermal Resort SPA Aquapark

Hilas Thermal Resort SPA Aquapark

Ladik Hamamayağı Termal Suyu

Ladik Hamamayağı Termal Suyu, banyo ve özel bakım için pek çok fayda sağlar. 36°C sıcaklığa sahip olan yüksek izotermal suyun sıcaklığı  38-42°C sıcaklığa getirilerek hipertermik hale getirilir. Bu şekilde, farklı banyo tedavileri için en iyi sıcaklık dengesi elde edilebilir.

Ayrıca su ısısı 30 °C’nin altına düşürüldüğünden, egzersiz havuzunda bir sorun olmadan egzersiz yapmak mümkündür.  Akratotermal karaktere sahip doğal su, termal ve yapısal özellikleri sayesinde ağrı giderici,spazmolitik, sedatif ve endokrin fonksiyonların düzenleyicisidir. ısı tedavisi; Romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları, ağrılı yaralanmalar ve nörolojik hastalıkların tedavisinde önemli bir destektir.

Hamamyagi Kaplicalari Samsun Ladik

Hamamyağı Kaplıcaları Samsun Ladik

Bakteriyolojik testlerde; Kaplıca suyunda Fekal Koliformlar, Fekal Streptokoklar, E. Coli ve Pseudomonas gibi zararlı bakterilerin hiçbiri bulunmamıştır. Yüzyıllardır kullanılan Ladik Hamayağı termal suyu kaliteli, temiz ve kaliteli bir suya sahiptir.

Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde de adı geçen Hamamağı kaplıcasının gençlik pınarı olarak bilinir.

 

Bir önceki yazımız olan Bursa Kaplıcaları ve Hamamları başlıklı makalemizde Bursa İli Kaplıcaları, Bursa İli Kaplıcaları Nerede ve Bursa İli Kaplıcalarına Ulaşım Nasıl hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com