Ilısu Kaplıcaları

Ilısu Kaplıcaları

Ağustos 23, 2022 0 Yazar: editor

Ilısu kaplıcaları pek çok birey tarafından tercih edilen önemli kaplıcaların başında gelir. 39.5 derece sıcaklığa sahip olan bu kaplıcada pek çok cilt hastalıklarına deva bulunabiliyor. Pek çok cilt hastalığını geçirdiği için yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayabiliyor.

Ilısu Çermiği Kaplıcaları Nerededir?

Ilısu kaplıcası Amasya iline bağlıdır. Ancak Amasya merkezde değildir. Amasya’nın Göynücek ilçesi içerisinde yer alır. Göynücek ilçe merkezine 10, Amasya merkeze ise yaklaşık 55 km. mesafede yer almaktadır. Şehir merkezine çok da uzak olmadığı için hem Amasya merkezden hem de civar illerden kolayca geliş gidiş yapılabiliyor. Kolayca geliş gidiş yapılabildiği için Ilısu kaplıcası pek çok misafiri ağırlıyor.

Hafta içi ya da hafta sonu fark etmeksizin Ilısu kaplıcalarına giriş yapılabilir. Romatizma, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelen bu kaplıcada yılın bazı dönemlerinde yoğunluk yaşanabiliyor.

Ilısu Kaplıcaları

Ilısu Kaplıcaları

Ilısu Çermiği Otelleri

Ilusu kaplıcalarına gitmek isteyen kişiler hangi otellerde konaklayacağını araştırıyor. Ilısu kaplıcalarında vakit geçirmek isteyen kişiler Göynücek ilçesinde kalabilir. İlçe merkezinde her bütçeye ve ihtiyaca uygun otel bulunmaktadır. Standart, lüks ve ultra lüks odalara sahip olan bu oteller sayesinde tatil daha keyifli hale gelecektir.

Bölgede yer alan otellerin çoğunda ücretsiz otopark, WİFİ gibi hizmetler bulunuyor. Bu hizmetler sayesinde tatilciler araçlarını güvenli bir şekilde park edip sınırsız internet erişimine sahip olabilir. Ilısu’ya gelecek misafirlerin gelmeden önce otelleri arayarak rezervasyon yaptırması yeterli olacaktır. Rezervasyon yaptıran kaplıca severler belirlenen günde otele gelerek konaklayabilir.

Ilısu Çermiği Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Ilısu çermiğine gitmek hiç de zor değildir. Bireyler gerek özel araçlarıyla, gerek toplu taşıma ile gerekse taksi yardımıyla kısa süre içerisinde kaplıcaya gidebiliyor. Özel araçları ile kaplıcaya gitmek isteyen kişiler navigasyonu kullanabilir.

Ancak hem Amasya’da hem de Göynücek’te yer alan tabelalar bireyleri doğru bir şekilde Ilısu’ya götürecektir. Bunun yanında ilçe merkezinden kaplıcaya belli aralıklarla dolmuşlar kalkmaktadır. Belirlenen duraklarda bu dolmuşu bekleyen bireyler istediği saatte kaplıcaya gidebilir.

Ilısu çermiğine gitmek için taksi de tercih edilebilir. Hem Amasya’da hem de Göynücek’te bulunan taksiler misafirlere hizmet vermektedir. Bu sayede bireyler hiçbir zorluk çekmeden Ilısu’ya giriş sağlayabiliyor.

Ilısu Çermiği Kaplıcaları Fiyatları

Ilısu çermiğine gidecek kişiler fiyat konusunda detaylı araştırma yapıyor. Ancak Ilısu kaplıcasında her bütçeye uygun harcama imkanı vardır. Her bütçeye uygun harcama imkanı bulunduğu için bireyler bütçelerini yormadan kaplıca tatilinin keyfini çıkarabiliyor.

Ilısu çermiğine girmek için girişte cüzi bir miktar ödeniyor. Giriş için ödeme yapan bireyler içeride yer alan imkanlardan rahatça faydalanabiliyor. Bunun yanında ekstra gider ve hizmetler için bireyler ekstra ücret ödeyebilir. Bu bölgenin fiyat açısından iyi bir konumda olması kaplıca severler için önemli bir avantaj olarak kabul ediliyor.

Ilısu çermiğine gelen misafirler ilçe merkezinde bulunan otellerden bütçesine uygun olanı seçip konaklama sorununu ortadan kaldırabiliyor.

Ilısu Çermiği Kaplıcaları Yorumları

Ilısu çermiğine gidecek kişiler daha önce bu kaplıcalara gitmiş kişilerin yorumlarını araştırıyor. Bu yorumlardan yardım alarak fikir yürütmeye çalışan kişiler kaplıca hakkında daha fazla detay öğrenebiliyor. Ilısu kaplıcası için yapılan yorumların çoğu olumludur. Bölgenin temiz ve bakımlı olduğu, yollarının trafik için yeterli olduğu ve Ilısu kaplıcalarının suyunun berraklığı yapılan yorumlarda detaylı şekilde anlatılıyor.

Ilısu çermiğine giden kişilerin yaptığı yorumları görmek isteyen kişiler blogları ziyaret edebilir. Çünkü bu bloglarda bireyler Ilısu kaplıcalarında geçirdiği zamanı ve yaşadığı deneyimi detaylı olarak paylaşarak yeni misafirlere ışık tutabilir.