Termal Kaplıcalar

İstanbul SPA ve Hamam Merkezleri

18.01.2023
9

İstanbul SPA ve hamam merkezleri rahatlamanız için özel bir fırsat sunuyor. SPA uygulamaları vücudunuzu ve zihninizi dinlendirebilir, hamamlar ile rahatlayabilirsiniz. Günlük yaşamın stresinden uzaklaşmak için tercih edeceğiniz bu merkezler sundukları olanaklar ile şifa dağıtmaya yardımcı oluyor.

Sanitas SPA

İstanbul SPA ve hamam merkezleri arasında ilk sıralarda yer alan bu tesis, özellikle geleneksel hamam deneyimini modern hale getirdiği için tercih ediliyor. Sultan ve VIP hamam uygulamaları baştan sona yenilenmek isteyenler için etkili sonuçlar sunuyor. Osmanlı dönemine ait olan aromatik yağlar da cildinizin beslenmesi için katkıda bulunuyor.

Çatma Mescit Hamamı

İstanbul SPA ve hamam merkezleri arasında geleneğin modernlik ile harmanlanmasını içeren bu hamam beklentilerinizi karşılamaya yardımcı olabilir. 1533 yılında açılan ve günümüze kadar hamam hizmeti veren tesis için rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Rezervasyon saatinde ise hamama başka kimseler alınmıyor, bu sayede de daha rahat ve konforlu bir deneyim yaşayabiliyorsunuz. Hamamda geleneksel kese köpük uygulamalarından Uzak Doğu masajlarına kadar çok çeşitli seçenek de bulunuyor.

Cağaloğlu Hamamı

İstanbul SPA ve hamam tercihinde bulunmak isteyenler için tarihi dokusu ile ideal bir seçenek olarak öne çıkan tesiste rahatlamanız için pek çok seçenek sunuluyor. Özellikle kese ve köpük uygulaması sonrasında özel olarak yapılan masajlar tüm yorgunluğunuzun giderilmesini sağlayabiliyor. Ayrıca çeşitli maskeler de yine isteğe bağlı olarak uygulanabiliyor.

image 1

Tarihi Galatasaray Hamamı

Tarihsel dokusuyla modern uygulamaları bir araya getiren bu tesis, Galatasaray Lisesi’nin hemen arkasında yer alıyor. Kuruluşu 1400’lü yıllara uzanan hamam özellikle mimarisi ile kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Bunun yanında tesis içinde sunulan olanaklardan yararlanırken farklı paketler arasından da kolayca seçim yapabilirsiniz.

Hürrem Sultan Hamamı

Türkiye’nin en büyük tarihi hamamı olan bu hamam da mimari dokusu ile ilk olarak dikkat çekiyor. Özellikle misafirlerin rahatlığını en iyi şekilde sağlamak için geniş olanakların sunulması hamamı daha da öne çıkarmayı başarıyor. Mevsime göre meyveler ile hazırlanan şerbetler rahatlamayı destekliyor. Özel eğitime sahip olan tellak, masör ve masözler ile birlikte rahatlamak için önemli bir avantaj elde edebiliyorsunuz. Hamamda doğal aromatik yağların da olması cildinizin beslenmesine yardımcı oluyor.

Kılıç Ali Paşa Hamamı

İstanbul SPA ve hamamları arasında dikkat çeken yapısıyla bir diğer önemli tesis olan bu hamam özellikle Tophane’nin tarihi manzarası ile sizi karşılıyor. Mimar Sinan tarafından yapılan binada hamam hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Geleneksel hamam uygulamasının yanında modern tekniklere göre yapılan SPA uygulamalarından da faydalanabilirsiniz. Ayrıca çocuklarıyla gelmek isteyenler için de ayrı bir seçenek bulunuyor.

Çemberlitaş Hamamı

Özel mimarisi ve uygulamaları ile öne çıkan bir diğer tesis olan Çemberlitaş Hamamı, sadece İstanbul’da değil, dünyaca tanınan bir üne sahip. Burada yapılan Hint masajı da özellikle stres ve baş ağrısı gibi durumlara iyi geliyor.

Bir önceki yazımız olan Bebek SPA Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde bebek SPA, bebek SPA merkezi seçimi ve bebek SPA uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com