Termal Kaplıcalar

Kadın Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar

19.01.2023
21

Kadın hastalıklarına iyi gelen kaplıcalar bikarbonat, magnezyum ve kalsiyum içeriği yüksek kaplıcalardan oluşuyor. Bu su yapısına sahip olan kaplıcalar başta idrar yolu enfeksiyonları olmak üzere çeşitli hastalıkları tedavi edebiliyor. Ürolojik kaynaklı pek çok hastalık için yardımcı olan bu kaplıcalar şifa sunuyor.

Göynük / Bolu

Kadın hastalıklarına iyi gelen kaplıcalar arasında ilk sıralarda bulunan Bolu kaplıcaları yüksek mineral değerlerine sahip oluşları ile öne çıkıyor. Özellikle kalsiyum bikarbonat su bileşenlerine sahip oldukları için ürolojik rahatsızlıkların tedavisinde etkili olabiliyorlar. Kadın hastalıklarının yanında romatizma ve siyatik gibi hastalıkların tedavisinde de etkili olabiliyorlar. Bölgede yer alan termal tesislerin içinde SPA, masaj hizmetleri gibi olanaklar da genellikle bulunuyor.

Gazlıgöl / Afyonkarahisar

Kadın hastalıklarına iyi gelen kaplıcalar Afyon bölgesinde oldukça fazla bulunabiliyor. Bölgedeki tesislerin sıcaklık aralıkları 40 – 71 derece aralığında olduğu için her kesime hitap etmeyi başarabiliyor. Özellikle idrar yolu enfeksiyonları için iyileştirici etki taşıyan bu kaplıcalar, kireçlenme, romatizma, kalp ve dolaşım sistemi sorunlarına karşı da şifa sunabiliyorlar. Bölgede tercih edilecek pek çok tesis bulunuyor ve her tesisin sunduğu olanaklar farklılık gösterebiliyor.

SPA Porto portugal happens 2 scaled 1

Kozaklı / Nevşehir

Bölgedeki sular sodyum, kalsiyum ve klor içerdiğinden kadın hastalıklarının tedavisi için başarılı sonuçlar verebiliyor. Tesislere göre su sıcaklığı da 27 dereceyle 93 derece arasında değişkenlik gösterebiliyor. İltihaplı kadın hastalıklarına iyi gelebilen sular başka hastalıkların da tedavisinde yine yardımcı olabiliyor. Bölgenin doğal güzellikleri de göz önünde tutulduğunda Nevşehir’de kaplıca ziyareti yapmak iyi bir seçim olabilir.

Kızılcahamam / Ankara

Böbrek ve idrar yolu sorunlarına iyi gelebilen tesislere sahip olan Ankara’da ortalama olarak su sıcaklığı değerleri 47 derecede. Böylece çok sıcak sevmeyenler de tesisleri tercih edebiliyorlar. Özellikle suların magnezyum açısından zengin olması sağlık sorunlarının giderilmesinde etkili ve hızlı sonuçlar alınmasında yardımcı oluyor.

Gönen / Balıkesir

Kadın hastalıklarına iyi gelen kaplıcalar Balıkesir’de de bulunuyor. Gönen ilçesinde yer alan bu kaplıcalarda ortalama olarak su sıcaklığı 52 derecede bulunuyor. İçme kürleri de içeren bu bölgedeki kaplıcalar kadın hastalıkları başta olmak üzere karaciğer, safra yolları, böbrek sorunları gibi kısımlara iyi gelebiliyor. Kaplıcalara ulaşım da merkezden oldukça kolay olduğu için sık tercih edilen rotalardan birisini oluşturuyor.

Ilıca / İzmir

Kadın hastalıkları için şifa sunan diğer bir bölge olan Ilıca’nın ünü Türkiye sınırlarını aşmış durumda. Bölgedeki ortalama su sıcaklığı 42 derecede bulunuyor. Banyo ve çamur kürleri, romatizma hastalıklarına ve kadın hastalıklarına iyi geliyor. Bunun yanında metabolizma bozuklukları, karaciğer ve safra kesesi gibi kısımlarda oluşan sorunlara karşı da bölgedeki sular fayda sağlayabiliyor. Çeşme üzerinden tesislere kolay ve hızlı şekilde ulaşım sağlanabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin En İyi Kaplıcası Hangisi? başlıklı makalemizde Türkiye’nin en iyi kaplıcası ve Türkiye’nin en iyi kaplıcası nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com