Karaali Kaplıcaları

Karaali Kaplıcaları

Ocak 3, 2022 0 Yazar: seojenEditor

Karaali Kaplıcalarının Faydaları

Kaplıcalar açısından zengin olan ülkemizde neredeyse her ilimizde kaplıca bulunmaktadır ki bu şanslı illerimizden bir tanesi de Şanlıurfa’dır. Şanlıurfa merkezde bulunan Karaali Kaplıcaları solunum sistemi hastalıklarından kas-iskelet sistemi hastalıklarına, cilt hastalıklarından kalp-dolaşım sistemi hastalıklarına kadar birçok hastalığa şifa olmaktadır.

Karaali Kaplıcalarının şifa olduğu hastalıklar:

 • Kalp-dolaşım sistemi hastalıkları; varis, hipertansiyon, kompanse kalp yetmezliği, periferik arter hastalıkları, fonksiyonel dolaşım bozukluğu (banyo ve iklim kürleri)
 • Cilt; akne, egzema, psöriasis, kronik rezidüel ürtiker, nörodermit
 • Solunum sistemi hastalıkları; astım-bronşit, alerjik üst solunum hastalıkları, kronik bronşit, pnömokonyoz (klimaterapi)
 • Nörolojik hastalıklar; omurga hastalıkları, merkezi kronik inflamatuar hastalıklar, travmatik lezyonlar, nöro ve myopatiler, spastik paraziler, vasküler nörolojik hastalıklar, nöro-vejetatif distoni, inme rehabilitasyonu
 • Böbrek ve idrar yolları hastalıkları; kronik piyelonefrit, kronik sistit, kronik prostatit, fonksiyonel böbrek yetmezliği, böbrek taşları (içme kürü, banyo ve çamur kürü)
 • Kas- iskelet sistemi hastalıkları; kireçlenme, inflamatuar romatizmal hastalıklar, yumuşak doku romatizmaları, ortopedik operasyon sonrası travmalar (banyo kürü)
 • Kadın-doğum hastalıkları; vejetatif over yetmezliği, kısırlık, genital organ hastalıkları, flüor (banyo kürü)
 • Mide-bağırsak hastalıkları; şeker hastalığı, mide hastalıkları gut, obezite, karaciğer ve safra kesesi yetmezlikleri (içme ve banyo kürleri)

Karaali Kaplıcalarının faydaları banyo kürü, çamur kürü, içme kürü ve klimaterapi uygulamaları sayesinde kısa süre içerisinde etkisini göstermektedir.

Karaali Kaplıcaları

Karaali Kaplıcalarının Özellikleri

Sağlık turizminde son zamanlarda popülerliği artan Karaali Kaplıcalarının özellikleri incelendiğinde toplam mineralizasyonunun 572,847 mg/lt ve su sıcaklığının 41 oC ile 55 oC değiştiği görülmektedir. Ayrıca kükürt, florür ve birçok mineral içeren Karaali Kaplıcaları 150.000 m3’lük su kapasitesiyle ziyaretçilerine şifa dağıtmaktadır.

Karaali Kaplıcalarında Nerede Kalınır?

Şanlıurfa’da bulunan Karaali Kaplıcalarında konaklamak ve şifa bulmak isteyen misafirler için 34 otel odası ve 54 apart motel 400 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Otel odaları TV, buzdolabı, yatak, klima ve kaplıca suyu gibi ihtiyaçlardan oluşurken; misafirlerin yemek ihtiyacını karşılayabilmesi için ortak kullanıma açık mutfakları bulunmaktadır.

Kapaali Kaplıcalarında apartta konaklamak isteyen misafirler için odalarda TV, yatak ve kaplıca suyu ihtiyaçlar dışında keyif ve yemek yapmak için mutfak, barbekü ve balkon bulunmaktadır. Ayrıca tesiste misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için fırın, market, restoran, kafe ve AVM bulunmaktadır. Ayrıca günü birlik gelerek şifa bulmak dışında keyifli zaman geçirmek isteyen aileler için piknik alanları hizmet vermektedir.

Karaali Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Şanlıurfa’ya 40 km uzaklıkta bulunan Karaali Kaplıcalarına ulaşım için havayolu tercih edilebileceği gibi özel araç ya da otobüsle de rahat bir yolculuk yapılabilmektedir. Şanlıurfa GAP Havaalanı’na 76 km uzaklıkta olan Karaali Kaplıcalarına gitmek için uçak yolculuğunu tercih eden misafirler, servisler aracılığıyla havaalanından kaplıcalara rahat bir yolculuk yapabilmektedir.

Otobüs yolculuğunu tercih eden misafirler için Şanlıurfa Otogarı ile Karaali Kaplıcaları arası mesafe 43 km’dir. Otogardan dolmuşlarla kaplıcalara gidilebileceği otogarda bulunan ticari taksiler aracılığıyla tatil başlangıcı keyifli bir şekilde yapılabilmektedir.

Karaali Kaplıcaları

Karaali Kaplıcaları Otel Fiyatları

Karaali Kaplıcaları Tesisleri misafirlerin her türlü ihtiyaçlarını düşünerek sunduğu hizmetlerle misafirlerinin bedenen ve ruhen şifa bulmalarını sağlamaktadır. 1 tane termal kapalı havuz dışında yarı olimpik kapalı havuz bulunan tesislerde havuz keyfi yapan misafirlerin her türlü ihtiyacı karşılanmaktadır. Yöresel lezzetlerin sunulduğu restoranı dışında gün boyu sıcak ve soğuk içecekler içilebilecek kafeteryası bulunmaktadır.

Karaali Kaplıcaları tesisleri bünyesinde SPA&Wellness bölümünde misafirler masaj yaptırabilir; sauna, buhar odası ve Türk Hamamı’nda termal su eşliğinde ciltlerini yenileyebilmektedir. Çocuklarında unutulmadığı tesislerde çocuk oyun parkı bulunmaktadır.

Karaali Kaplıcaları otel fiyatları, apart otel ve termal oteller için değişmekte olup her bütçeye uygun fırsatlar sunulmaktadır.

 • İki kişilik apart daire fiyatı 250 TL
 • Üç kişilik apart daire fiyatı 300 TL
 • Dört kişilik apart daire fiyatı 350 TL
 • İki kişilik otel odası fiyatı 250 TL
 • Üç kişilik otel odası fiyatı 300 TL

Karaali Kaplıcaları Yorumları

Karaali Kaplıcaları yorumları;

Güzel ve temiz…

Güzel ve temiz bir yer. Merkeze uzak olmaması günü birlik ziyaretler içinde uygun ama hafta sonları kalabalık oluyor. Bu nedenle hafta içi ya da hafta sonu akşamları gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Hafta içi gidin…

Kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer, apartlarda kaldık ve temizdi. Yemekler süperdi ama hafta içi gidin, hafta sonu kalabalık olması nedeniyle her yer kirleniyor.