Kaş İçmeleri

Kaş İçmeleri

Ağustos 31, 2022 0 Yazar: editor

Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan, Kaş İçmeleri şifalı suları ile binlerce yerli ve yabancı turisti kendisine çeker. Antalya merkeze yaklaşık 188 kilometre mesafede yer alır. Kaş İçmeleri şifalı sularında;

  • Sodyum klorür,
  • Hidrojen,
  • Kükürt,

Gibi faydalı maddeler bulunur. Birçok hastalığa iyi geldiği bilinen şifalı suları özellikle cilt hastalıklarında ve romatizma hastalıklarında büyük faydalar sağlar. İslik, egzama, mantar, alerjik deri hastalıkları, faydalı olduğu bazı cilt hastalıklarıdır. Suyunun özelliğine bağlı olarak sakinleştirici ve ferahlatıcı özellikleri de bulunur. Kaş İçmeleri bulunduğu konum nedeniyle yılın her mevsimi faydalanılabilir özelliğe sahiptir. Ulaşım imkanlarının gelişmiş olması, içmeler bölgesine ilgiyi artırmıştır.

Kaş İçmeleri Kaplıcaları Nerededir?

Kaş İçmeleri, Antalya merkeze yaklaşık 188 kilometre mesafede, batısında yer alır. Kaş ilçe merkezine 35 kilometre mesafede, ilçenin kuzey batısında Hacıoğlan Köyü yolu üzerindedir. Gökçeören köyünü geçtikten sonra yolun sağında kalır.

Kaş İçmeleri

Kaş İçmeleri

Kaş İçmeleri

Kaş İçmeleri

Kaş İçmeleri Otelleri

Kaş İçmeleri bölgesinde, içmelere ait konaklama tesisi bulunmaz. Ancak konumu itibari ile karavan, çadır tipi konaklamaya elverişlidir. Kaş İçmelerini ziyaret edecekler, Kaş ilçesinde yer alan oteller ve diğer konaklama tesislerinden faydalanmak durumundadır. Kaş ilçesinde her bütçeye uygun otel, apart, pansiyon, villa tipi konaklama imkanları bulunur.

Kaş İçmeleri Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Kaş İçmelerine, kaş ilçe merkezinden toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlanır. Özel araçları ile içmeler bölgesine gelecek ziyaretçiler, Gökçeören- Hacıoğlan Köylerinin bağlantı yolunu kullanarak ve içmeler yön levhasını takip ederek bölgeye ulaşım sağlar. Bölgeye hava yolları ile ulaşım sağlayacak ziyaretçiler, en yakın havalimanları olan Antalya Havalimanı ve Dalaman Havalimanını kullanmak durumundadır.

Antalya Havalimanından, Kaş ilçe merkezine servis ve toplu taşıma imkanları vardır. Antalya Havalimanı aynı zamanda uluslararası hava taşımacılığı da vermektedir. Bu nedenle yabancı turistlerin de bölgeye ulaşımı kolayca sağlanır.

Dalaman Havalimanı iç hatlar için uygun olup, Kaş’a shuttle servis, özel transfer hizmetleri bulunur. Ziyaretçiler ayrıca Dalaman’dan, Batı Antalya şehirler arası otobüsleri kullanarak da bölgeye ulaşım sağlar. Antalya ve Dalaman’dan, hava yollarını kullanan ziyaretçiler için, Kaş’a Havaş otobüsleri ile ulaşım olanakları bulunur.

Kaş İçmeleri Kaplıcaları Fiyatları

Kaş İçmeleri fiyatları, Kaş Belediyesi tarafından sezonlara göre fiyatlandırılır. İlgi gören tatil sezonlarında fiyat artışları görülür. Kaş İçmeleri fiyatları her bütçeye uygun faydalanma imkanı sunar. Ekstra verilen hizmetlere göre fiyatlar değişiklik gösterir.

Kaş İçmeleri Kaplıcaları Yorumları

Kaş içmeler bölgesine ulaşım kara yolu ile konforlu bir şekilde sağlanır. Yerli ve yabancı turistler bölgeye ilgilidir. Yaz aylarında sıcaktan bunalan tatilcilerin ve yöre halkının uğrak yerlerindendir. Bulundu konum itibari ile sahil bandına göre daha serin.

Yöre halkının vazgeçilmez mesire yerlerinden olan Kaş İçmeleri, doğa tutkunları içinde cazibe merkezi. Kaplıcanın şifalı sularında şifa arayanlar, bol oksijenli ortamından da faydalanarak şifa bulurlar. Doğa tutkunlarını en fazla ilgi gösterdiği yerlerin başında içmelere bölgesine yakın konumda olan Demre Çayı, ziyaretçilere birçok imkan sunar.

Kaş İçmelerini ziyaret edenler, aynı zamanda yakın konumda bulunan sahil bandında yer alan, eşsiz güzellikte plajlarından faydalanarak tatilin keyfini çıkartırlar. Ziyaretçiler Kaş’da bulunan eğlence mekanlarında dolu dolu eğlenme imkanına sahiptir. Turizm açısından önemli bir yere sahip olan Kaş ve çevresinde antik çağlara ait birçok eser bulunur.

Ziyaretçiler bölgede ye alan antik çağlardan kalma Likya Kral Mezarları, Patara Antik Kenti ören yerleri, Kaş Antik Tiyatrosu, Antiphellos Antik Kenti’ni görme ve gezme şansı elde eder. Bölgede yer alan Patara Plajı dünyaca ünlüdür. Ziyaretçiler Patara Plajı’nda yüzme, sörf yapma etkinlikleri yaparken aynı zamanda güneş batışını en güzel noktadan izleme imkanı bulur. Kaş aynı zamanda Türkiye’nin en güzel dalış noktalarında biridir.