Oylat Kaplıcalarının Faydaları

Oylat Kaplıcalarının Faydaları

Aralık 28, 2021 0 Yazar: seojenEditor

Oylat Kaplıcalarının Faydaları

Bursa ilimizin İnegöl ilçesinde bulunan Oylat Kaplıcaları hastalıklara iyi gelen termal suyu dışında ormanlarla çevrili tertemiz havasıyla 1945 yılından beri şifa dağıtmaktadır. Her ne kadar yolu dik ve virajlı olsa bile doğal güzelliği nedeniyle saklı cennet Oylat Kaplıcalarına gidiş insanı yormamaktadır.

Oligo aaaalik kalsiyum sülfatlı ve radyoaktif özelliği nedeniyle sıcak sular grubuna dahil olan Olyat Kaplıcalarının faydaları suyun çeşitli kaynaklardan gelmesinden kaynaklanmaktadır. Nefrit, romatizma, kısırlık, idrar yolları ve radyoaktif olması nedeniyle yüksek tansiyon gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

Ayrıca strese karşı etkili olan Oylat Kaplıcalarının termal suyu sinir iltihapları, sinir ağrıları, kireçlenme ve böbrek rahatsızlıklarına da şifa olmaktadır. Özellikle kum ve taş düşüren kişiler tarafından çok tercih edilen Oylat Kaplıcaları cilt hastalıklarına da iyi gelirken siyatik ve spastizite felç durumlarında bile şifa olduğu bilinmektedir.

Oylat Kaplıcalarının Faydaları

Oylat Kaplıcalarının Özellikleri

Oylat Kaplıcalarının özellikleri içerisinde olan suyun ısına bakıldığında suyun ısısı; Oylat hamam kaynağı için 39°C, sızı suyu kaynağında 30,5°C ve göz suyu kaynağında – Sızı Suyu Kaynağı 10°C’dir. Ayrıca pH değeri de Oylat hamam kaynağı için 7,23, sızı suyu kaynağında 7,18 ve göz suyu kaynağında 3,04’dür.

Sülfat, kalsiyum, bikarbonat, hidrojen iyonu, demir içeren Oylat Kaplıcaları; Oylat Hamamı, sızı suyu kaynakları ve göz suyu kaynağı sayesinde kan dolaşımının artmasına, solunumda hızlanma, iç organların daha işlevsel çalışmasında, vücut ısında artmaya neden olan hormonal tedavide, sinirsel dengelerde düzelme, hareketlerde artmaya, ağrılarda azalmaya ve psikolojik açıdan rahatlamaya neden olmaktadır.

Oylat Kaplıcalarında Nerede Kalınır?

Doğal sıcak su kaynakları ve bol mineralli şifalı suyuyla birçok hastalığa şifa olan Oylat Kaplıcaları tesis olarak konaklama ve spa merkezi sayesinde yenilenme fırsatı sunmaktadır. Şifalı suyu sayesinde kadın hastalığından romatizmal ağrılara, sinir ağrılarından felç gibi birçok rahatsızlığa iyi gelen Oylat Kaplıcaları tesislerinde bulunan spa merkezi sayesinde de mental ve vücut yorgunluğuna da çözüm olmaktadır.

Uzman terapistler eşliğinde hizmet sunan spa merkezinde farklı masaj çeşitleri sunulurken; buhar banyosu, sauna ve Türk Hamamı hizmetleriyle hizmet açısından en iyisini sunmaktadır.

Oylat Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Oylat Kaplıcaları Bursa’nın İnegöl ilçesine 27 km uzaklıkta olup, Bursa-Eskişehir karayolu üzerindedir. İstanbul-Bursa karayoluyla 243 km, Ankara-Bursa karayoluyla 380 km uzaklıkta olan Oylat Kaplıcaları Uludağ’a 130 km, Marmara Denizi’ne 100 km ve Bursa Yenişehir Havaalanı’na 50 km uzaklıktadır.

İstanbul tarafından gelecek olan misafirler Bursa tarafına doğru gittikten sonra Ankara istikametinde bulunan İnegöl’e devam ederek 7-8 km sonraki Domaniç- Tavşanlı yol ayrımından sağa doğru girdikten sonra tabelaları takip ederek Oylat Kaplıcalarına ulaşabilmektedir.

Ankara tarafından gelecek olan misafirler Bozüyük’e geldikten sonra 52 km kadar devam ettikten sonra Domaniç- Tavşanlı yol ayrımından sağa doğru girdikten sonra tabelaları takip ederek Oylat Kaplıcalarına ulaşabilmektedir.

Oylat Kaplıcaları için en rahat yolculuk otomobille yapılırken, otobüsle yolculuk yapmak isteyen misafirler İnegöl’e giderek, İnegöl’den dolmuşla tesislere ulaşabilmektedir. Şayet dolmuş saatlerinin kaçırılması durumunda tek alternatif ise, taksiyle tesislere gitmektir.

Tabii ki saatin geç olması durumunda yolun virajlı ve dik olması nedeniyle taksilerde yolu gitmek istemiyor. Bu nedenle misafirlerin keyifli bir yolculuk ve tatil yapabilmek adına kendi araçlarıyla gitmeleri doğru bir tercih olacaktır.

Oylat Kaplıcalarının Faydaları

Oylat Kaplıcaları Otel Fiyatları

Oylat Kaplıcaları otel fiyatları sunulan hizmete ve konaklama zamanına göre değişiklik göstermektedir. Tesis içerisinde birden fazla otel bulunmaktadır ve otel fiyatları 21 Ocak 2022 tarihine kadar belirlenmiş durumdadır.

Çağlayan Otel için fiyat incelemesi yaptığımızda hafta sonu ve hafta içi konaklama fiyatları farklılık göstermekte olup; 0-6 yaş çocuklar ücretsiz, 7-12 yaş arasındaki çocuklar %50 indirimli olarak kalabilmektedir. Otel yarım pansiyon şeklinde hizmet vermekte ve ücrete sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dışında termal havuzlar ile sauna keyfi dahildir.

Aşiyan Otel için fiyat incelemesi yaptığımızda hafta sonu ve hafta içi konaklama fiyatları farklılık göstermekte olup; 0-6 yaş çocuklar ücretsiz, 7-12 yaş arasındaki çocuklar %50 indirimli olarak kalabilmektedir. Otel yarım pansiyon şeklinde hizmet vermekte ve ücrete sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dışında özel aile banyoları, termal havuzlar ve saunalar dahildir.

Aşiyan Apart Otel için fiyat incelemesi yaptığımızda hafta sonu ve hafta içi konaklama fiyatları farklılık göstermekte olup; ücrete sadece yatak ücreti dahildir.

Orman Otel için fiyat incelemesi yaptığımızda Oylat Kaplıcaları otel fiyatları hakkında bilginin telefon aracılığıyla öğrenilebildiği görülmektedir. Fiyatlara sauna, şok duş ve buhar odası hizmetleri dahildir.

Oylat Kaplıcaları Yorumları

Oylat Kaplıcaları yorumları tesislerde keyif yapan müşteriler tarafından yazılmış olup, temiz havası ve şifa dağıtan termal suyu nedeniyle beğeni toplamıştır.

Doğası ve kaplıcası harika;

Havası tertemiz ve termali harika, kesinlikle gidilmesi gereken bir yer…

Doğa ile iç içe;

Doğası ve kaplıcası muhteşem ama uzun süreli kalındığı zaman özellikle gençler sıkılabilir. Çünkü kaplıca ve doğa yürüyüşü dışında herhangi bir sosyal etkinlik yok.

Hem tatil hem sağlık;

Oylat Kaplıcalarına tekrar tekrar gidebilirim. Doğası harika ve sonbahar mevsiminde gitmenizi tavsiye ederim. Her türlü rengi görmeniz yürüyüş sırasında bu mevsimde mümkün, yemek yenilebilecek mekanlarda var ve lezzetler harika…