Termal Kaplıcalar

Biga Termal Otel

13.01.2023
23

Biga ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Biga Termal Otel, doğa ile iç içe bir termal tesistir. Tesis içerisinde bulunan villalar da müşterilere en iyi hizmeti verebilmek adına daima hijyenik koşullar altında bekletilmektedir. Tesiste kaplıca hizmetlerinin yanı sıra dağ yürüyüşü gibi doğa sporları imkanı da sunulmaktadır.

Kaplıca da banyoda vs. kullanılan suyun sıcaklığı 40 derece ile 54 derece arasında değişmektedir. Fazlasıyla hassas sıcaklıklara sahip olmakla beraber dumanının solunumu, termal suyun içilebilmesi gibi pek çok faydası vardır.

Biga Termal Otel 1

Biga Termal Suyu Hangi Hastalıklara İyi Gelmektedir?

Biga termal suyu sahip olduğu mineral değerleri ve yoğunluğu ile cilt için uygulanan doğal bir tedavi yöntemi olarak düşünülebilmektedir. Termal su ile kurumuş ciltler nemlenip pürüzsüzleşmektedir. Cilt üzerinde bulunan lekeler, güneş yakınları, akneler ve egzama gibi cilt rahatsızlıkları da termal suyun etkisi ile tedavi edilebilmektedir.

Termal suyun etkili olduğu bir diğer rahatsızlık ise kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarıdır. Vücutta romatizma sebebiyle oluşan ağrıların tedavisinde, kas zedelenmelerinde, inme ve çocuk felci gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir ve uzmanlar tarafından bu hastalıkların tedavisinde kür olarak önerilmektedir.

Sıcak su, vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasında rol oynamaktadır. Bu durum sindirim sistemini olumlu etkilemektedir.

Fiziksel getirilerinin yanı sıra kaplıca suyu zihinsel olarak rahatlamak için de birebirdir. Banyo sonrası uygulanan masaj ve SPA hizmetleri olumsuz duygulardan ve yorgunluktan arınmayı sağlamaktadır. Biga termal suyu, yaygın olarak da bilinen bir diğer etkisi kadın doğum hastalıkları üzerinedir. Vücut içerisinde arınmaya sebep olmakla beraber aynı zamanda kadınlarda görülen kısırlık gibi rahatsızlıklar üzerinde de etkili olmaktadır.

Biga Termal Otel Nerededir?

Biga, Çanakkele’nin 90.000 nüfusa sahip ilçelerinden bir tanesidir. Etrafında Lapseki, Çan ve Gönen ilçeleri bulunmaktadır. Çanakkale şehir merkezine 97 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Çanakkale’nin en çok köy bulunduran ilçesidir.

Biga ilçesine ulaşım oldukça rahat ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Toplu taşıma ile, özel araç ile veyahut hava yolu ile Biga ilçesine ulaşım sağlamak mümkündür.

Şehir engebeli bir yapıya sahip olmasına rağmen konforlu bir yolculuk yapmayı sağlayacak düzgün yollara sahiptir. Bu nedenle yolculuk sırasında rahatsızlıklar duyulmayacaktır. Biga’ya giden doğrudan hat seferleri olduğu gibi aktarmalı seferler de bulunmaktadır.

Biga Termal Oteline Nasıl Gidilir?

Biga Termal Otel, Biga ilçesine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kara yoluyla 20-25 dakika içerisinde ulaşabilmek mümkündür. Hava yolu ile yapılan seyahatlerde 15 kilometrelik yolculuk yaklaşık 30 dakikada tamamlanmaktadır.

Çanakkale şehir merkezinden Biga’ya yapılan özel araç ve toplu taşıma yolculukları yaklaşık olarak 1.30 saat sürmektedir. Havaalanından Biga’ya gitmek ise 30 ile 35 dakika arasında sürmektedir.

Biga Termal Otel Fiyatları Nedir?

Termal otel fiyatlandırmasında çoğu bölgede olduğu gibi standart fiyatlandırma yöntemi benimsenmektedir. Bölgedeki termal tesisler belirli fiyatlardan başlayarak eklenen ekstra hizmetlerle farklı ücretler alabilmektedir. Fiyatlandırma içerisindeki hizmetler en iyi şekilde uygulanmaktadır. Tesislerdeki termal suyun etkilerine ve tesisin sunduğu çeşitli hizmetlere göre uygun fiyatlandırmalar yapılmaktadır.

Biga Termal Otel Yorumları

Kaz dağlarında doğayla iç içe olan, temiz bir havaya ve çevreye sahip bir tesistir. Sessiz ve sakin ortamı ile genellikle yaşlılar tarafından tercih edilmektedir. Açık ve kapalı havuz imkanlarına sahip olmanın yanı sıra günün her saati sıcak su sağlanmaktadır. Sauna ve hamam hizmetleri de istenilen kalitededir. Sahip olduğu sade ve samimi ortamı ile aile ve ev hissiyatı vermektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Kozaklı 5 Yıldızlı Termal Oteller başlıklı makalemizde Kozaklı 5 Yıldızlı otel, Kozaklı 5 Yıldızlı Termal Oteller ve kozaklı termal oteller hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com