Termal Kaplıcalar

Kozaklı Termal Apart

08.01.2023
32

Nevşehir’in Kozaklı ilçesindeki termal su kaynağı geçen her sene ile beraber daha çok misafiri çekmekte ve ağırlamaktadır. İlçede termal sulara erişim sağlayan konutların kapasitesi 10.000 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Kozaklı termal su yalnızca kaplıcalarda değil günlük hayata da dahil edilerek kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye’nin batısındaki Kozaklı kasabasında bulunan Kozaklı Termal Apart, konuklarına rahat ortamlar ve doğal sıcak su kaynakları sunmak için idealdir.

Kozaklı kaplıcalarına son yıllarda büyük yatırımlar yapılmıştır. Ayrıca yapılan tesislere ek olarak sunulan hizmetlerle sağlık turizminin gözbebeği olmuştur. Kozaklı da günümüz itibariyle sağlık turizmi sektöründe 20 adet otel ve motel hizmet vermektedir. Kaplıca hizmeti, özel kurumların yanı sıra Kozaklı Belediyesi tarafından sunulmaktadır. Bu sayede her kesimden her bütçeye göre kişiler de bu hizmetten yararlanabilmektedir. Kaplıca hizmetleri ve sağlık turizmi için yatak kapasitesinin oldukça fazla olması da bir başka avantajdır.

Kozakli Termal Apart

Kozaklı Termal Su Hangi Hastalıklara İyi Gelmektedir?

Kozaklı termal suyu pek çok hastalığa iyi gelen şifalı bir sudur. Stres, depresyon gibi anti depresif hastalıklara iyi gelmektedir. Vücutta yaşanan romatizmaya bağlı ağrılara ve bölgesel ağrılara, fıtık gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Bu nedenle kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde tercih edilmektedir. İçerdikleri mineraller ve sahip olduğu sıcaklık ile sindirim ve boşaltım sistemindeki rahatsızlıklara da iyi gelmektedir.

Termal suyun buharı, üst solunum yollarındaki ve ciğerlerdeki rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Ayrıca Kozaklı termal suyu cilt rahatsızlıklarına da çok iyi gelmektedir. Cildi nemlendirmektedir ve ciltte bulunan aknelere, lekelere iyi gelmektedir. Egzama gibi cilt rahatsızlıklarının da tedavisinde kullanılmaktadır. İnme ve çocuk felci rahatsızlıklarının tedavisinde kür olarak uygulanmaktadır. Kandaki demir oranlarını düzenlemektedir. Bu sayede kansızlık yaşayan kişilerin kan değerlerinin dengelenmesini sağlamaktadır. Obezitenin sebep olduğu bazı rahatsızlıklar ile bazı kadın hastalıklarına da iyi gelmektedir. Hem zihinsel hem de fiziksel huzur ve sağlık arayanlar için Kozaklı Termal Apart tercih etmektedir.

Alman Kaplıcalar Birliği değerlendirmelerine göre Kozaklı termal su yapısında sodyum, kalsiyum ve klor içeren A ve C sınıflarında yer alan bir şifalı sudur.  Termal suyun sıcaklığı 27 derece ile 93 derece arasında değişiklik göstermektedir.

Kozaklı Termal Tesisleri Nerededir?

Nevşehir’in kaplıca denilince akla gelen ilçesi Kozaklıdır. Kozaklı konum açısından Nevşehir il merkezine en uzak olan ilçedir ve uzaklığı 85 kilometredir.

Kozaklı Termal Aparta Nasıl Gidilir?

Kozaklı’ya gitmek için toplu taşıma kullanılabildiği gibi özel araçlar da kullanılabilmektedir. Toplu taşıma ile seyahat ederken tramvay ve otobüs ile Kozaklı ilçesine gidebilmek mümkündür. Organize Sanayi-İldem bölgesinden tramvay Kozaklı’ya kadar gitmektedir. Otobüs ile seyahat etmeyi tercih eden kişiler 123, 130, 144, 146, 70 ve 71 numaralı araçlarla Kozaklı’ya gidebilmektedir. Kozaklı tesisleri ulaşım için kolay bir rotada bulunmaktadır. Bölgeye hangi rotadan, ilçeden gidilmek isterse istensin rahat bir şekilde gidilebilmektedir.

Kozaklı Termal Apart Fiyatları Nedir?

Kozaklı termal bölgesinde her bütçeye uygun fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Uygun şekilde belirlenen fiyatlar standart odalar ve süit odalar arasında fark göstermektedir. Bölgede tatil dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle fiyatlarda değişiklik olabilmektedir.

Kozaklı Termal Apart Yorumları

Kozaklı Termal Apartları ulaşım için kolay bir yerde yer almaktadır. Bölgede bulunan termal tesislerde konaklama uygun ve güzeldir. Yemeklerde hijyen ve temizliğe özen gösterilmektedir. Ayrıca yemeklerde oldukça çeşitlilik vardır. Tesis personelleri ilgili ve kibar bir şekilde hizmet vermektedir. Buhar odası ve termal su deneyimleri beklentileri karşılamaktadır.

Tesislerde konuklara kaplıcalar dışında başka faaliyet yapma imkanı da sunulmaktadır. Bilardo, golf gibi spor etkinliklerinin yanı sıra SPA ve masaj hizmetleri de verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Termal Otel başlıklı makalemizde İyi bir termal otel, Tekirdağ termal otel ve Termal otelde tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Reklam ve Sponsorluk için mail adresimiz; bilgi@termalkaplicalar.com