Sivas İli Şifalı Suları ve Kaplıcaları

Sivas İli Şifalı Suları ve Kaplıcaları

Kasım 19, 2019 0 Yazar: admin

Günümüzde yaz kış demeden hiç boş kalmayan bir şehir var ise o da hem tarihi hem de merak uyandıran hareketleri ile Sivas şehridir. Birçok turistin meraklı bir şekilde gelip gezdiği şehirde bazı rahatsızlıkları olan kişiler ise sırf Sivasta bulunan termal otelleri görmeye ve tedavi olmaya gelmektedirler. Birçok termal otel bünyesine sahip olan Sivas, birçok hastalığa ayrı ayrı tedavi yöntemiyle ulaşmaktadır.

Contents

Sivas Kangal Balıklı Çermik

Sivas’ın merkezinde bulunan Kangal Balıklı çermik oteli içinde özel termal alanı ve akşam kalmak içinde birçok yatakhanesi bulunmaktadır. Biyolojik yönden de tedavi için kullanılan Balıklı Çermik alanı deri hastalıkları başta olmak üzere, yumuşak doku romatizmaları, inflamatuar artritlerinin tamamlayıcı tedavilerinde kullanılmaktadır.

Sivas Sıcak Çermiği Termal Oteli

Genellikle yaz dönemlerinde hizmet veren termal otel yaklaşık olarak 142 yatak kapasiteli olup, farklı bölümlerden oluşan 20 adet termal sıra banyosu bulunmaktadır.

Sefa Termal Oteli

Genellikle 12 ay boyunca hizmet veren ve tesis içerisinde yaklaşık olarak 29 oda bulunan alan içerisinde 89 yatak kapasitesine sahip oda ve 27 adet sıra banyosu bulunmaktadır.